Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Size
Name
Capacity [l]
Intended use
Oils engine
PENNZOIL
Engine Oil 550036541
API SP SN
Intended use Passenger cars
27.22
22.68 £
(28.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PENNZOIL
Engine Oil 0W40 0,946l Pennzoil Platinum
API SP SN
Intended use Passenger cars
34.62
28.85 £
(36.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 5W40 0,946l Shell Rotella
API SN CJ-4 CK-4
Intended use Passenger cars
31.54
26.28 £
(33.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£