Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Intended use
Engine Oils
Motorcycle
CASTROL
4T engine oil 20W50 CASTROL Power 1 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
52.14
43.45 £
(13.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
65.32
54.43 £
(16.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
CASTROL
4T engine oil CASTROL Power 1 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
65.32
54.43 £
(16.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£