Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Offer
Engine Oils
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
16.32
13.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
53.58
44.65 £
(13.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
18.19
15.16 £ 18.46 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.62 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
33.25
27.71 £ 65.62 £
(8.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.25 £
Marine
OE YAMAHA
4 stroke engine oil 10W30 1l semi-synthetic
API SJ
Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
26.62
22.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 1l 4T recommended for cruisers with large V-twin engines, API SG; SH; SJ JASO MA-2 Mineral
API SJ SG SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
16.00
13.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE SCOOT 4 1l 4T, API SH; SJ JASO MA-2 Semi-synthetic
API SJ SH
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.70
14.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Marine
OE YAMAHA
4 stroke engine oil 10W30 5l semi-synthetic
API SJ
Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
75.48
62.90 £
(15.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral
API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Marine
OE YAMAHA
4 stroke engine oil 10W40 5l semi-synthetic
API SJ
Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
80.46
67.05 £
(20.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£