Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Intended use
Engine Oils
MOPAR
Engine Oil 0W20 0,946l MaxPro
API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
19.18
15.98 £
(20.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
PENNZOIL
Engine Oil 550036541
API SP SN
Intended use Passenger cars
27.22
22.68 £
(28.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOPAR
Engine Oil 5W30 0,946l MaxPro
API SP ILSAC GF-6A
16.08
13.40 £
(17.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£