Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Product line

Intended use

Base technology

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.10
14.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 10W40 CASTROL Power 1 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
65.32
54.43 £
(16.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE QUAD ATV 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SL
Intended use Quad
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.64
13.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.62
21.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY Street race 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.16
102.63 £
(30.79 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

VALVOLINE
4T engine oil VALVOLINE DURABLEND 1l 4T, API SL JASO MA; JASO MA-2 Semi-synthetic

1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.08
14.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.18
12.65 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 1l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.54
27.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY OFF ROAD 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.42
70.35 £
(21.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.20
13.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 15W50 LIQUI MOLY Street 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

15W50 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.40
22.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 20W50 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SL JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 15W50 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

15W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.32
44.43 £
(13.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W60 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
9 pcs.
116.02
96.68 £
(29.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
122.50
102.08 £
(30.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W60 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
115.36
96.13 £
(28.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 1l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W60 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
5 pcs.
28.04
23.37 £ 32.92 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.04 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
4 pcs.
25.62
21.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 0W40 MOTUL Snowpower 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

0W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
3 pcs.
16.97
14.14 £ 28.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.97 £