Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
API
Application type
Base technology
Engine Oils
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W30 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
78.30
65.25 £
(19.58 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
67.68
56.40 £
(16.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
73.62
61.35 £
(18.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W50 MOTUL 5100 4l 4T enriched with esters, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
89.10
74.25 £
(22.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
REVLINE MOTO
4T engine oil 10W40 REVLINE ULTRA MOTO 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
26.29
21.91 £ 35.74 £
(6.57 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
26.29 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W30 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SHELL
4T engine oil 10W40 SHELL ADVANCE AX7 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
72.12
60.10 £
(18.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£