Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
OEM spec
Base technology
Offer
Oils engine 10W40
MOBIL
Engine Oil 10W40 4l DELVAC synthetic
API CF CH-4 CI-4
ACEA E4 E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
41.95
34.96 £ 52.44 £
(10.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
41.95 £
70.54
58.78 £
(14.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Engine Oil 10W40 5l ALL FLEET
API SL CH-4 CI-4
ACEA E7
Intended use Truck Agro Buses Industry
40.33
33.61 £ 62.92 £
(8.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.33 £
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV2 10W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CJ-4 CE
ACEA E3 E5 E2 E9
Intended use Truck Agro Buses
63.36
52.80 £
(12.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£