Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Viscosity
Capacity [l]
Base technology
Offer
Oils engine 10W60
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W60 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
109.86
91.55 £
(27.47 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
110.62
92.18 £
(27.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Sports oils
Performance
CHEMPIOIL
Engine Oil 10W60 4l Ultra synthetic
API CF SN
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
44.44
37.03 £
(11.11 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W60 ELF Moto 4 Race 4l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
76.26
63.55 £
(19.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£