Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
API
Intended use
Base technology
Oils engine 15W50
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 15W50 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
121.72
101.43 £
(30.43 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£