Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Product line

Intended use

Base technology

Oils engine 20W50

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 20W50 CASTROL Power 1 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
52.14
43.45 £
(13.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
4T engine oil 20W50 ELF Moto 4 Cruise 1l 4T, API SH JASO MA-2 Mineral

20W50 1l

API SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.66
10.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

ELF
4T engine oil 20W50 ELF Moto 4 Cruise 4l 4T, API SH JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.96
43.30 £
(12.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 1l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.19
15.16 £ 18.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.62 £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 20W50 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.25
27.71 £ 65.62 £
(8.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 33.25 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 1l 4T recommended for cruisers with large V-twin engines, API SG; SH; SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 1l

API SJ SG SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.00
13.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 20W50 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SL JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
5 pcs.
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral

20W50 4l

API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
2 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 20W50 CASTROL Power 1 1l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral

20W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
1 pcs.
13.66
11.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £