Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Intended use
Oils engine 5W40
41.38
34.48 £ 74.38 £
(8.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
41.38 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Leichtlauf High Tech
API CF SM
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
120.34
100.28 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W40 5l Synthoil High Tech
API CF SM
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
83.76
69.80 £ 129.90 £
(16.75 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
83.76 £
31.72
26.43 £ 43.66 £
(6.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
31.72 £
40.82
34.02 £ 59.98 £
(8.16 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
40.82 £
Bestsellers
87.18
72.65 £
(17.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
31.48
26.23 £ 78.30 £
(6.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
31.48 £
REVLINE
Engine Oil 5W40 5l ULTRA FORCE
API CF SM SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
99.83
83.19 £ 170.32 £
(6.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
99.83 £