Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
Capacity [l]
Intended use
Application type
Base technology
Oils engine 5W40
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Factory Line 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
168.04
140.03 £
(42.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 5W40 LIQUI MOLY Street race 4l 4T synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
103.90
86.58 £
(25.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 5W40 MOTUL 300V Off Road 4l 4T ester >JASO MA2 synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
130.80
109.00 £
(32.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£