Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX AXLE

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.84
11.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Manual Transmission Oil 75W90 0,5l TRANSELF

75W90 0.5l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.40
10.33 £ 17.62 £
(24.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.40 £
Bestsellers

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TITAN

75W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.66
23.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE BOA 1l for heavily loaded transmissions and cardan shafts, API GL-4; GL-5 Mineral

80W90 1l

API GL-5 GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.74
16.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Axle Gear Oil 85W90 4l LS

85W90 4l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
5 pcs.
100.80
84.00 £
(25.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 90 4l LS

90 4l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
5 pcs.
103.36
86.13 £
(25.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 2 of 2