Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
ELF
2T engine oil 30 ELF Scooter 2 Self Mix 1l 2T, API TC JASO FB Mineral
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
12.22
10.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
XZONE
Maintenance milk for leather clothes XZONE 0,1l
Name Maintenance milk for leather clothes
Capacity [l] 0.1
Intended use Motorcycles Quad
Application type bottle with pump
11.09
9.24 £ 14.04 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.09 £
Motorcycle
ELF
Chain lubricant 0,25l MOTO CHAIN PASTE
Name Chain grease
Capacity [l] 0.25
Product line MOTO CHAIN PASTE
Intended use Motorcycles Quad
9.52
7.93 £
(38.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 20W50 ELF Moto 4 Cruise 4l 4T, API SH JASO MA-2 Mineral
API SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
51.96
43.30 £
(12.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE Scoot Sport 1l 4T, API SM; SN JASO MA-2 synthetic
API SM SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
19.08
15.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Air filter oil SILKOLENE FOAM FILTER OIL 1l for foam/sponge filters
Intended use Motorcycles Quad
43.86
36.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 15W SILKOLENE RSF 15 1l to transmissions and rear suspensions
Name Shock absorber oil
Viscosity 15W
Capacity [l] 1
Product line RSF 15
Intended use Motorcycles
20.62
17.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 40 SILKOLENE Castorene R40S 1l 4T castor-ester; competitive; for speedway motorbikes
Intended use Motorcycles
24.54
20.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SHELL
2T engine oil SHELL VSX 1l 2T, API TC JASO FC Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
11.58
9.65 £ 16.96 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
11.58 £
CASTROL
Grease 0,4l LMX
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
23.94
19.95 £
(59.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 5W30 ELF HTX 3835 1l 4T competitive; medium and short distances synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
39.97
33.31 £ 54.42 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.97 £
Motorcycle
ELF
4T engine oil 0W20 ELF HTX 3820 1l 4T competitive; short distances synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
46.54
38.78 £ 54.42 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.54 £
Motorcycle
CASTROL
Transmission oil 10W40 CASTROL MTX 1l, API SG Mineral
API SG
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
9.28
7.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W50 ELF Moto 4 Tech 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
13.44
11.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
122.50
102.08 £
(30.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 20W50 ELF Moto 4 Cruise 1l 4T, API SH JASO MA-2 Mineral
API SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
12.66
10.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Air filter wash VALVOLINE AIR FILTER CLEAN 5l for foam/sponge filters
Name Air filter wash
Capacity [l] 5
Product line AIR FILTER CLEAN
Intended use Motorcycles Quad
97.78
81.48 £
(19.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 5W SILKOLENE Racing 1l
Name Shock absorber oil
Viscosity 5W
Capacity [l] 1
Product line Racing
Intended use Motorcycles
28.48
23.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
Anti-corrosion agent MOTUL E.Z. LUBE 0,4l środki zabezpieczające
Intended use Motorcycles Quad
17.64
14.70 £
(44.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
VALVOLINE
4T engine oil 10W40 VALVOLINE DURABLEND 1l 4T Semi-synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
9.84
8.20 £ 14.94 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.84 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil LIQUI MOLY Street race 1l 4T, API SL synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
25.55
21.29 £ 33.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
25.55 £
MOTUL
Motorcycle cleaner MOTUL MOTO-WASH 1l
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 1
Product line MOTO-WASH
Intended use Motorcycles Quad
8.58
7.15 £ 16.96 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.58 £
Motorcycle
MOTUL
Air filter wash MOTUL AIR FILTER CLEAN 5l for cleaning for foam/sponge filters
Intended use Motorcycles Quad
65.18
54.32 £ 102.42 £
(13.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
65.18 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W50 MOTUL 5100 1l 4T enriched with esters, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
25.84
21.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
23.98
19.98 £
(5.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W30 MOTUL 5100 1l 4T enriched with esters, API SM Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
22.20
18.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Chain wash SILKOLENE BRAKE & CHAIN CLEANER 0,5l for cleaning for brakes and chain
Name Chain wash
Capacity [l] 0.5
Product line BRAKE & CHAIN CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.72
11.43 £
(27.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.78
8.98 £
(26.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 0,8kg
Name Special grease
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.80
4.83 £ 8.08 £
(7.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.80 £
1 of 12
next