Parts & Accessories Catalogue
ORLEN
Bearing grease 17l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
156.82
130.68 £
(9.22 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology Mineral
8.04
6.70 £
(20.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 100 18l RENOLIT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Offer Truck
533.10
444.25 £
(29.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Grease 0,4l LMX
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
23.94
19.95 £
(59.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
8.10
6.75 £
(20.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
320.12
266.77 £ 377.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
320.12 £
ORLEN
Bearing grease 9kg
Name Bearing grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
93.88
78.23 £
(10.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
10.78
8.98 £
(26.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Bearing grease 100ml CRC HIGH TEMP GREASE 100
Name Bearing grease
Application bearings
Capacity [ml] 100
Norm MAN 284
6.40
5.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Central lubrication system grease 17l LITEN EPX
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EPX
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes
95.21
79.34 £ 156.18 £
(5.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
95.21 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
20.30
16.92 £ 34.24 £
(4.51 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.30 £
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN 4,5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
61.08
50.90 £
(13.57 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
64.98
54.15 £
(13.54 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 0,4kg
Name Bearing grease
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
12.37
10.31 £ 13.96 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
12.37 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes
7.14
5.95 £
(17.85 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN
Name Bearing grease
Product line GREASEN
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
208.30
173.58 £
(12.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 15kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 15
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
389.35
324.46 £ 485.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
389.35 £
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILUX
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Offer Truck
180.91
150.76 £ 322.86 £
(10.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
180.91 £
ORLEN
Bearing grease SMAROL 0,15kg
Name Bearing grease
Product line SMAROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
4.80
4.00 £
(32.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Grease 1000 18l Gadus
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
425.46
354.55 £
(23.64 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 17l LITEN EP
Name Bearing grease
Capacity [l] 17
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
134.50
112.08 £
(7.91 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 9l GREASEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
83.92
69.93 £
(9.32 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 1000 RENOLIT mineral
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
316.14
263.45 £
(17.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Grease RENOLIT Mineral 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Application type cartouche
Base technology Mineral
10.24
8.53 £
(25.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 5l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
87.58
72.98 £
(17.52 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
78.32
65.27 £ 116.98 £
(4.35 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
78.32 £
CASTROL
Bearing grease LMX
Name Bearing grease
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line LMX
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
614.68
512.23 £ 1 132.90 £
(24.59 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
623.70 £
ORLEN
Bearing grease 9l LITEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 9
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
106.78
88.98 £
(11.86 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT Mineral 0,5kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Base technology Mineral
16.00
13.33 £
(32.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 4
next