Filters


Availability


Price



Manufacturer

Capacity [l]

Car Detailing Products

A~5010805
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

SONAX
Insect remover atomiser 0,5l

Market / application Auto Detailing
Name Insect remover
Capacity [l] 0,5
Substance form atomiser
pH alkaline
Quantity per set [pcs] 1
Concentrate No
Application (for dirt) insects
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.98
6.65 £
(15.96 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KWAZAR
Sprayer do solvent Nix HD solvent 0,5l WTP.0579

Name Sprayer
Intended use (material) solvent
Type handy
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.68
12.23 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Convertible car roof cleaning agent 0,5l

Market / application Hobby
Name Convertible car roof cleaning agent
Substance form aerosol
Application (Activity) for impregnation
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.70
9.75 £
(23.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LOCTITE
Glass and mirror agent no smudges 0,5l TER VR 105

Market / application Hobby
Name Glass and mirror agent
Capacity [l] 0,5
Application (Activity) for cleaning for de-greasing
Substance form foam
Effect no smudges
Concentrate No
Biodegradable No
Ceramic No
Quantity per set [pcs] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.56
12.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Glass and mirror agent Glass Clean Pro 0,5l CRC GLASS CLEAN PRO 500ML

Name Glass and mirror agent
Capacity [l] 0,5
Application (Activity) for cleaning for de-greasing
Substance form foam
Concentrate No
Biodegradable No
Ceramic No
Quantity per set [pcs] 1
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.50
8.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Car shampoo concentrate 0,5 l

Market / application Hobby
Name Car shampoo
Concentrate Yes
Capacity [l] 0,5
Add to cart
(0)
6 pcs.
15.16
12.63 £
(30.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Wheel rim and covers agent Bring back to WOW 0,5l 0,625kg 6.296-048.0

Market / application Auto Detailing Hobby
Name Wheel rim and covers agent
Capacity [l] 0,5
pH neutral
Concentrate No
Application (Activity) for cleaning
Intended use (surface) for rims for tyres for wheel covers for alloy wheel rims for wheels
Add to cart
(0)
6 pcs.
25.36
21.13 £
(50.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SONAX
Tyre maintenance agent shine 0,5l SX235241

Market / application Auto Detailing
Capacity [l] 0,5
Substance form gel Dressing
Application (Activity) for protecting
Effect shine
Add to cart
(0)
3 pcs.
32.34
26.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £