Filters


Availability


Price



Manufacturer

Size

Intended use

Engine Passenger cars SHELL

A~6200000
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

SHELL
Engine Oil 15W40 4l Helix

15W40 4l

API CF SN
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.68
23.07 £ 50.98 £
(6.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.68 £

SHELL
Engine Oil 5W40 1l Helix synthetic

5W40 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.54
13.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix

10W40 4l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.72
28.93 £ 53.50 £
(8.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.72 £

SHELL
Engine Oil 10W40 1l Helix

10W40 1l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.40
6.17 £ 14.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.40 £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 0W30 5l Helix

0W30 5l

ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
103.60
86.33 £
(20.72 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 0W30 1l Helix

0W30 1l

API SN
ACEA C3 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.80
19.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix

10W40 4l

API SN SN+
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
51.76
43.13 £
(12.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 10W40 1l Helix synthetic

10W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.72
6.43 £ 14.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.72 £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 10W40 4l Helix synthetic

10W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.35
25.29 £ 51.10 £
(7.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.35 £

SHELL
Engine Oil 5W40 1l Helix synthetic

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.52
7.10 £ 15.64 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.52 £

SHELL
Engine Oil 5W40 0,946l Shell Rotella

5W40 0.946l

API SN CJ-4 CK-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.54
26.28 £
(33.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 15W40 1l Helix

15W40 1l

API CF SN
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.25
6.04 £ 13.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 7.25 £

SHELL
Engine Oil Helix 5W30

5W30 1l

ACEA C4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.14
16.78 £
(15.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix synthetic

5W30 1l

ACEA C1
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.76
19.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix

5W30 1l

API SJ ILSAC GF-2
ACEA A1 B1
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.40
17.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix

5W30 1l

API SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
6 pcs.
23.16
19.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Engine Oil 5W40 1l Helix

5W40 1l

API SP
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
3 pcs.
13.42
11.18 £ 18.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 13.42 £

SHELL
Engine Oil 5W20 5l Helix

5W20 5l

API SN
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
67.51
56.26 £ 126.66 £
(13.50 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 67.51 £

SHELL
Engine Oil 0W20 1l Helix

0W20 1l

API SN
ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
27.28
22.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 5W30 1l Helix synthetic

5W30 1l

API SP ILSAC GF-6A
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
1 pcs.
19.03
15.86 £ 23.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 19.03 £

SHELL
Engine Oil 0W30 1l Helix

0W30 1l

API SP
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
20.56
17.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Engine Oil 0W20 1l Helix

0W20 1l

ACEA C5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
26.62
22.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £