Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILUX
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Offer Truck
180.91
150.76 £ 322.86 £
(10.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
180.91 £
FUCHS OIL
Bearing grease 100 18l RENOLIT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Offer Truck
533.10
444.25 £
(29.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILGREASE
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
281.45
234.54 £ 410.80 £
(15.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
281.45 £
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
124.80
104.00 £
(6.93 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE 1000 synthetic 18kg
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
85.06
70.88 £ 136.48 £
(4.73 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
85.06 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 18kg
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
94.42
78.68 £
(5.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
71.66
59.72 £ 110.02 £
(3.98 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.66 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
92.64
77.20 £ 119.14 £
(5.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
92.64 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
82.79
68.99 £ 142.30 £
(4.60 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
82.79 £
REVLINE
Bearing grease GREASE 1000 synthetic 18kg
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
76.72
63.93 £ 117.30 £
(4.26 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
76.72 £
MOBIL
Central lubrication system grease 18l CHASSIS synthetic
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 283 LI-P 0-000 MB 264.0
Product line CHASSIS
Intended use Passenger cars Truck Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
241.40
201.17 £ 363.18 £
(13.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
241.40 £
REVLINE
Chassis grease GREASE 18kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
72.06
60.05 £ 109.36 £
(4.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
72.06 £
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
320.12
266.77 £ 377.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
320.12 £
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease MULTIS 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
270.12
225.10 £
(15.01 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 18l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
376.12
313.43 £
(20.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 18kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
78.32
65.27 £ 116.98 £
(4.35 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
78.32 £
REVLINE
Central lubrication system grease GREASE 1000 18kg
Name Centralized lubrication system grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
73.98
61.65 £ 112.90 £
(4.11 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
73.98 £
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease 18l MULTIS
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
277.68
231.40 £
(15.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 1000 18l RENOLIT mineral
Name Universal grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars
Base technology Mineral
Offer Truck
328.30
273.58 £
(18.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Joint grease MOS2 synthetic 18kg
Name Joint grease
Capacity [l] 18
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
191.08
159.23 £
(10.62 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Central lubrication system grease 18l MULTIS
Name Centralized lubrication system grease
Capacity [l] 18
OEM spec MAN 283 LI-P 00/000 MB 264.0
Product line MULTIS
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
366.88
305.73 £
(20.38 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£