Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
BPW
Bearing grease BPW-Li-91 5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line BPW-Li-91
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
109.62
91.35 £ 144.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
109.62 £
CASTROL
Bearing grease 0,4l SPHEEROL
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
15.88
13.23 £
(39.70 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal Lubricant RENOLIT Mineral 5kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
62.16
51.80 £
(12.43 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease RENOLIT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
8.10
6.75 £
(20.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
6.70
5.58 £
(16.75 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease GREASEN LT 0,8kg
Name Bearing grease
Product line GREASEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
9.40
7.83 £
(11.75 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease LITEN EP 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN EP
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
4.82
4.02 £ 6.34 £
(12.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.82 £
ORLEN
Bearing grease 4,5l LITEN LT
Name Bearing grease
Capacity [l] 4.5
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
24.76
20.63 £ 39.06 £
(5.50 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
24.76 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,8kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.69
4.74 £ 9.10 £
(7.11 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.69 £
ORLEN
Bearing grease LITEN LT 0,4kg
Name Bearing grease
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
6.04
5.03 £ 7.14 £
(15.10 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.04 £
ORLEN
Bearing grease SMAROL 0,15kg
Name Bearing grease
Product line SMAROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
4.80
4.00 £
(32.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,75kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
3.92
3.27 £ 6.90 £
(5.23 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
3.92 £
REVLINE
Bearing grease GREASE synthetic 0,4kg
Name Bearing grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
4.27
3.56 £ 5.44 £
(10.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.27 £
SHELL
Bearing grease Gadus 0,4kg
Name Bearing grease
Capacity [l] 0.4
Product line Gadus
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
9.06
7.55 £
(22.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
TOTALENERGIES
Bearing grease
Name Bearing grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Offer Truck
12.66
10.55 £
(31.65 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Universal grease 0,4kg
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses
Application type cartouche
Offer Truck
6.71
5.59 £ 9.72 £
(16.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.71 £
REVLINE
Chassis grease GREASE 0,4kg
Name Underbody grease
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
2.99
2.49 £ 3.82 £
(7.48 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
2.99 £
CRC
Joint grease MOS2
Name Joint grease
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
15.60
13.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
FEBI
Joint grease MOS2 0,09kg
Name Joint grease
OEM spec VW TL 738
Product line MOS2
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type bag
EUR1 certificate Yes Yes
3.04
2.53 £
(33.78 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Joint grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
6.13
5.11 £ 9.24 £
(15.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.13 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Special grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
6.32
5.27 £ 10.48 £
(16.21 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.32 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Underbody grease
Capacity [l] 0.39
Product line MOBILGREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
13.00
10.83 £
(33.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 0,8kg
Name Special grease
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.80
4.83 £ 8.08 £
(7.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.80 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 0,4kg
Name Special grease
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
5.02
4.18 £
(12.55 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 0,75kg
Name Special grease
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.90
4.08 £
(6.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal grease AGRIFARM 0,4kg
Name Universal grease
Product line AGRIFARM
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses
Application type cartouche
8.82
7.35 £
(22.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal grease 5l AGRIFARM
Name Universal grease
Capacity [l] 5
Product line AGRIFARM
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses
Offer Truck
90.90
75.75 £
(18.18 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Universal grease RENOLIT 0,4kg
Name Universal grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
5.66
4.72 £ 7.30 £
(14.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.66 £
VALVOLINE
Universal grease 0,4kg
Name Universal grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses
Application type cartouche
Offer Truck
7.12
5.93 £ 11.02 £
(17.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.12 £
VALVOLINE
Universal grease 0,4kg
Name Universal grease
Intended use Truck Agro Buses Industry
Application type cartouche
Offer Truck
6.73
5.61 £ 9.40 £
(16.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.73 £
1 of 5
next