Greases - Oils/Greases/Motorization chemistry
A~5010183
14.32
11.93 £
(36.72 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 0,39kg
Name Special grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
6.32
5.27 £ 10.48 £
(16.21 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.32 £
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 0,8kg
Name Special grease
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
EUR1 certificate Yes Yes Yes
5.80
4.83 £ 8.08 £
(7.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.80 £
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 0,4kg
Name Special grease
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
Base technology synthetic
5.02
4.18 £
(12.55 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 0,75kg
Name Special grease
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
4.90
4.08 £
(6.53 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT 0,4kg
Name Special grease
Capacity [l] 0.4
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Offer Truck
18.48
15.40 £
(46.20 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 0,4kg
Name Special grease
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Application type cartouche
EUR1 certificate Yes Yes Yes
4.38
3.65 £ 6.00 £
(10.95 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
4.38 £
85.32
71.10 £
(106.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 9kg
Name Special grease
Capacity [l] 9
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
47.32
39.43 £
(5.26 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease GREASEN GRAFIT 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
21.55
17.96 £ 32.28 £
(4.79 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
21.55 £
ORLEN
Special grease 17l GREASEN GRAFIT
Name Special grease
Capacity [l] 17
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
118.78
98.98 £
(6.99 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Special grease 9l GREASEN GRAFIT
Name Special grease
Capacity [l] 9
Product line GREASEN GRAFIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
33.01
27.51 £ 64.18 £
(3.67 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
33.01 £
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT Mineral 5kg
Name Special grease
Capacity [l] 5
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
73.30
61.08 £
(14.66 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILGREASE
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
281.45
234.54 £ 410.80 £
(15.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
281.45 £
FUCHS OIL
Special grease Mineral 0,4kg
Name Special grease
Intended use Industry
Application type cartouche
Base technology Mineral
Offer Truck
25.26
21.05 £
(63.15 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 18kg
Name Special grease
Capacity [l] 18
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
94.42
78.68 £
(5.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Special grease REVLINE synthetic 4,5kg
Name Special grease
Capacity [l] 4.5
Product line REVLINE
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Base technology synthetic
Offer Truck
23.98
19.98 £
(5.33 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
685.93
571.61 £ 1 374.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
669.66 £
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT 0,5kg
Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Industry
14.70
12.25 £
(29.40 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
54.00
45.00 £
(135.00 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Special grease RENOLIT Mineral 18kg
Name Special grease
Product line RENOLIT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
252.84
210.70 £
(14.05 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Special grease 2l MOBILGREASE synthetic
Name Special grease
Capacity [l] 2
OEM spec MIL PRF-81322G MIL PRF-24508B NATO G-395
Product line MOBILGREASE
Base technology synthetic
Offer Truck
254.50
212.08 £
(127.25 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOBIL
Bearing grease 220 16l Mobilith synthetic
Name Special grease
Viscosity 220
Capacity [l] 16
Product line Mobilith
Intended use Passenger cars Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
901.36
751.13 £
(56.34 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Universal grease 0,4kg
Name Special grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Marine
Application type cartouche
Offer Truck
5.95
4.96 £ 9.10 £
(14.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.95 £
MOBIL
Bearing grease MOBILGREASE 50kg
Name Special grease
Product line MOBILGREASE
Intended use Truck Agro Buses Industry Marine
Offer Truck
590.72
492.27 £ 1 088.74 £
(11.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
605.52 £
ORLEN
Special grease mineral
Name Special grease
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
222.40
185.33 £
(13.08 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£