Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
ELF
Chain lubricant 0,25l MOTO CHAIN PASTE
Name Chain grease
Capacity [l] 0.25
Product line MOTO CHAIN PASTE
Intended use Motorcycles Quad
9.52
7.93 £
(38.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 20W50 ELF Moto 4 Cruise 4l 4T, API SH JASO MA-2 Mineral
API SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
51.96
43.30 £
(12.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 5W30 ELF HTX 3835 1l 4T competitive; medium and short distances synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
39.97
33.31 £ 54.42 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
39.97 £
Motorcycle
ELF
4T engine oil 0W20 ELF HTX 3820 1l 4T competitive; short distances synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
46.54
38.78 £ 54.42 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.54 £
Motorcycle
ELF
2T engine oil 30 ELF Scooter 2 Self Mix 1l 2T, API TC JASO FB Mineral
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
12.22
10.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 20W50 ELF Moto 4 Cruise 1l 4T, API SH JASO MA-2 Mineral
API SH
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
12.66
10.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W50 ELF Moto 4 Tech 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
13.44
11.20 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Shock absorber oil 10W ELF Moto Fork Oil 0,5l
Name Shock absorber oil
Viscosity 10W
Capacity [l] 0.5
Product line Moto Fork Oil
Intended use Motorcycles
EUR1 certificate Yes Yes
6.67
5.56 £ 8.16 £
(13.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.67 £
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W40 ELF Moto 4 Road 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
51.34
42.78 £
(12.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 20W60 ELF Moto 4 Tech 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.98
14.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Shock absorber oil 5W ELF Moto Fork Oil Syn 0,5l synthetic
Name Shock absorber oil
Viscosity 5W
Capacity [l] 0.5
Product line Moto Fork Oil Syn
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
EUR1 certificate Yes Yes
8.82
7.35 £ 10.38 £
(17.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.82 £
NEW ARRIVALS
ELF
Shock absorber oil 5W ELF Moto Fork Oil Syn 0,5l box 8 L (0.5 L x 16) synthetic
Name Shock absorber oil
Viscosity 5W
Capacity [l] 0.5
Product line Moto Fork Oil Syn
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
EUR1 certificate Yes Yes
153.48
127.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Shock absorber oil 10W ELF Moto Fork Oil Syn 0,5l synthetic
Name Shock absorber oil
Viscosity 10W
Capacity [l] 0.5
Product line Moto Fork Oil Syn
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
EUR1 certificate Yes Yes
8.34
6.95 £ 10.26 £
(16.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
8.34 £
Motorcycle
ELF
4T engine oil 0W30 ELF HTX 3830 1l 4T competitive; short distances synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
36.94
30.78 £ 49.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
36.94 £
Motorcycle
ELF
Shock absorber oil 15W ELF Moto Fork Oil 0,5l
Name Shock absorber oil
Viscosity 15W
Capacity [l] 0.5
Product line Moto Fork Oil
Intended use Motorcycles
7.32
6.10 £ 8.68 £
(14.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
7.32 £
Motorcycle
ELF
Air filter oil ELF MOTO AIR FILTER OIL 1l for foam/sponge filters
Intended use Motorcycles Quad
13.14
10.95 £ 14.52 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.14 £
Motorcycle
ELF
Shock absorber oil 20W ELF Moto Fork Oil 0,5l
Name Shock absorber oil
Viscosity 20W
Capacity [l] 0.5
Product line Moto Fork Oil
Intended use Motorcycles
EUR1 certificate Yes Yes
6.70
5.58 £ 8.50 £
(13.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
6.70 £
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W60 ELF Moto 4 Race 1l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
19.12
15.93 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Chain grease ELF MOTO CHAIN LUB 0,4l for greasing
Name Chain grease
Capacity [l] 0.4
Product line MOTO CHAIN LUB
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
15.96
13.30 £ 19.30 £
(39.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.96 £
Motorcycle
ELF
2T engine oil ELF Scooter 2 Street Max 1l 2T, API TC JASO FD synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
17.44
14.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Transmission oil 75W ELF HTX 740 1l synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
45.80
38.17 £ 54.42 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
45.80 £
Motorcycle
ELF
2T engine oil ELF Moto 2 Self Mix 1l 2T, API TC JASO FB Mineral
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
12.00
10.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 20W60 ELF Moto 4 Tech 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
67.86
56.55 £
(16.97 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W50 ELF Moto 4 Tech 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
52.30
43.58 £
(13.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W60 ELF Moto 4 Race 4l 4T, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
76.26
63.55 £
(19.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
Transmission oil 80W90 ELF MOTO GEAR OIL 1l, API GL-5 Mineral
API GL-5
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
14.40
12.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 10W40 ELF Moto 4 Road 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
14.34
11.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
4T engine oil 15W50 ELF Moto 4 Road 1l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
14.50
12.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
2T engine oil 50 ELF HTX 976+ 1l 2T competitive; high rpm engines up to 12 - 17 000 rev/min. synthetic
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
61.00
50.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
ELF
2T engine oil ELF Moto 2 Offroad 1l 2T, API TC JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
13.30
11.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 2
next