Parts & Accessories Catalogue
MOTIP
Paint red gloss spray 0,4l
Name Paint
Kind gloss
Colour Red
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
Application (for the surface) for brake calipers
Quantity per set [pcs] 1
12.48
10.40 £
(31.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint heat-resistant black matt spray 0,4l
Name Paint
Type heat-resistant
Kind matt
Colour Black
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
12.52
10.43 £
(31.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CRC
Chemical agent 0,4l CRC GRAFFITI REMOVER IND
Name Chemical agent
Removes paint ink ink
Capacity [l] 0,4
24.70
20.58 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Universal penetrating lubricant 0,4l 000578
Name Universal penetrating lubricant
Application (Activity) for cleaning for greasing removing water protection of car body
Intended use (surface) for body of a car parts bolts
Capacity [l] 0,4
8.14
6.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SONAX
foam for cleaning for leather Profiline 0,4l
Market / application Auto Detailing
Name Leather upholstery cleaner
Application (Activity) for cleaning
Application (for the surface) for leather
Capacity [l] 0,4
Substance form foam
pH neutral
14.14
11.78 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SONAX
Convertible car roof cleaning agent 0,4l
Market / application Hobby
Name Convertible car roof cleaning agent
Substance form foam fluid
Application (Activity) for cleaning
Capacity [l] 0,4
21.60
18.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Cleaning agent EGR / for throttle / intake manifold aerosol 0,4 l LIM5111
Name Cleaning agent
Intended use (parts, components) EGR intake manifold for throttle
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,4
15.20
12.67 £ 22.08 £
(38.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
15.20 £
MOTIP
Paint silver gloss spray 0,4l
Name Paint
Kind gloss
Colour Silver
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
Application (for the surface) for brake calipers
Quantity per set [pcs] 1
12.48
10.40 £
(31.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Cleaner for DPF/FAP filter 0,4l 090515
Name Cleaner
Petrol type Diesel
Intended use (parts, components) for DPF/FAP filter
Application (Activity) for DPF cleaning
Removes coal deposit ash deposit
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,4
Technical requirement no need for filter disassembling
9.12
7.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint heat-resistant transparent gloss spray 0,4l
Name Paint
Type heat-resistant
Kind gloss
Colour Transparent
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
12.52
10.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
4.24
3.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BOSCH
Fuel Filter 0 450 905 275
Filter type Hose filter
Length [mm] 75
Height [mm] 152
Input diameter [mm] 8
Output diameter [mm] 8
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,4
17.96
14.97 £ 23.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.96 £
BOSCH
Fuel Filter 0 450 905 030
Filter type Hose filter
Length [mm] 75
Height [mm] 161
Input diameter [mm] 8
Output diameter [mm] 8
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,4
13.28
11.07 £ 18.52 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.28 £
BOSCH
Fuel Filter 0 986 450 103
Filter type Hose filter
Height [mm] 123
Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,4
10.79
8.99 £ 16.32 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.79 £
LIQUI MOLY
Injector removal agent LIQUI MOLY LIM3379
Name Penetrating agent
Application (Activity) disassembly
Intended use (parts, components) for glow plugs for injectors
Capacity [l] 0,4
35.94
29.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BOSCH
Fuel Filter 0 450 906 458
Filter type Hose filter
Length [mm] 108
Height [mm] 130.6
Input diameter [mm] 10
Output diameter [mm] 10
Capacity [l] 0,4
66.31
55.26 £ 85.66 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.31 £
MOTIP
Paint fluorescent green matt spray 0,4l
Name Paint
Type fluorescent
Kind matt
Colour Green
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
9.40
7.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint black gloss spray 0,4l
Name Paint
Kind gloss
Colour Black
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
Application (for the surface) for engine
11.94
9.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BOSCH
Fuel Filter 1 457 429 291
Filter type Cartridge
Length [mm] 68
Height [mm] 61
Capacity [l] 0,4
5.58
4.65 £ 7.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.58 £
MOTIP
Putty filler, spray aluminium, galvanized metal, steel
Name Putty
Kind spray filler
Capacity [l] 0,4
Intended use steel galvanized metal aluminium
10.32
8.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint acrylic blue gloss spray 0,4l
Name Paint
Type acrylic
Kind gloss
Colour Blue
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
6.30
5.25 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BOSCH
Fuel Filter 0 450 905 906
Filter type Hose filter
Length [mm] 75
Height [mm] 126
Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,4
13.48
11.23 £ 18.64 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
13.48 £
MOTIP
Putty spray aluminium, galvanized metal, steel
Name Putty
Kind spray
Colour Grey
Capacity [l] 0,4
Intended use steel galvanized metal aluminium
8.40
7.00 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint alu-zinc gloss spray 0,4l
Name Paint
Type alu-zinc
Kind gloss
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
12.58
10.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTIP
Paint heat-resistant silver matt spray 0,4l
Name Paint
Type heat-resistant
Kind matt
Colour Silver
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
11.94
9.95 £
(29.85 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
BOSCH
Fuel Filter 0 450 905 264
Filter type Hose filter
Length [mm] 75
Height [mm] 164.4
Input diameter [mm] 8
Output diameter [mm] 8
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,4
10.92
9.10 £ 14.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.92 £
MOTIP
Paint heat-resistant white matt spray 0,4l
Name Paint
Type heat-resistant
Kind matt
Colour White
Capacity [l] 0,4
Packaging Spray
Application type spray
11.94
9.95 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LOCTITE
Hand washing agent 0,4 l
Name Hand washing agent
Intended use (surface) for cleaning very dirty hands
Substance form paste
Consistency semi-liquid
Capacity [l] 0,4
Packaging Bottle
Dispenser No
Colour White
Quantity per set [pcs] 1
18.28
15.23 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
intake manifold aerosol 0,4 l LIM21704
Intended use (engine type) diesel
Intended use (parts, components) intake manifold
Application (Activity) for cleaning
Place of use inner
Removes coal deposit ash deposit
Substance form aerosol
Capacity [l] 0,4
29.35
24.46 £ 37.24 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.35 £
BOSCH
Fuel Filter 0 986 450 115
Filter type Hose filter
Height [mm] 122
Thread size [mm] M14
Thread pitch [mm] 1.5
Petrol type Petrol
Capacity [l] 0,4
16.86
14.05 £ 21.88 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
16.86 £
1 of 2
next