Filters


Availability


Price



Offer

Parts & Accessories Catalogue


Bestsellers

Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2457 do DODGE DURANGO; JEEP GRAND CHEROKEE, GRAND CHEROKEE IV; LEXUS LFA; TOYOTA CAMRY

Outer length [mm] 244
Outer width [mm] 225
Height [mm] 32
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
89.04
74.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

K&N
Sports air filter round E-2995 do ALFA ROMEO 4C, 4C SPIDER; FIAT BRAVO, BRAVO II, PUNTO EVO; LANCIA DELTA III

Outer length [mm] 146
Outer width [mm] 95
Height [mm] 259
Outer diameter [mm] 146
Inner diameter [mm] 100
Shape round
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.46
57.88 £ 79.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 69.46 £
Sports oils

ELF
Engine Oil 5W50 4l EVOLUTION

5W50 4l

API SG CD
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
59.68
49.73 £
(14.92 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BREMBO
Brake disc 09.B338.1S

Line Sport
Outer diameter [mm] 300
Thickness [mm] 20
Disc type Cut
Disc type Ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Rear
Locating hole diameter [mm] 75
Total height [mm] 66
Offer Tuning
Add to cart
(0)
2 pcs.
160.50
133.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

Performance

K&N
for dry filters

Detergent capacity [ml] 946
Application type bottle suitable for injector
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.92
16.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Bulb voltage converter TUOLO-BALAST

Power [W] 35
Voltage [V] 12
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.40
20.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Centering ring 72,6/66,1 4 pcs.

Type Universal
Material Plastic
Locating hole diameter [mm] 72,6
Hub diameter [mm] 66.1
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.03
6.69 £
(2.01 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Centering ring 72,6/71,6 4 pcs.

Type Universal
Material Plastic
Locating hole diameter [mm] 72,6
Hub diameter [mm] 71.6
Offer Tuning
Add to cart
(0)
10 pcs.
8.03
6.69 £
(2.01 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Sports oils

Performance

MOTUL
Engine Oil 20W60 2l 300V LE MANS synthetic

20W60 2l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.62
63.85 £
(38.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2759 do VW TRANSPORTER T4

Outer length [mm] 273
Outer width [mm] 219
Height [mm] 30
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
69.62
58.02 £ 89.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 69.62 £
Performance

AEM
Air filter cover AEM-1-4007

Assortment name Air filter cover
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
50.98
42.48 £ 58.72 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.98 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2078 do BMW 5 (E34)

Outer length [mm] 324
Outer width [mm] 146
Height [mm] 27
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
9 pcs.
86.41
72.01 £ 99.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 86.41 £
Performance

K&N
Air supply system 57i Series; Gen I 57-0070 (wet filter) BMW 3 (E30)

Series Gen I 57i Series
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
200.81
167.34 £ 247.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 200.81 £
Performance

BREMBO
Brake disc Max internally ventilated 09.4765.75 Front AUDI 80 B1, 80 B2, 80 B3, COUPE B2; SEAT CORDOBA, CORDOBA VARIO, IBIZA II, TOLEDO I; VW GOLF I, GOLF II, GOLF III, JETTA I, JETTA II, PASSAT B1

Line Max
Outer diameter [mm] 239
Thickness [mm] 20
Disc type Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 65
Total height [mm] 39
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
4 pcs.
36.10
30.08 £ 66.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 36.10 £
Performance

BREMBO
Brake disc Max internally ventilated 09.4987.76 Front CITROEN BERLINGO, BX, XANTIA, XSARA, XSARA PICASSO, ZX; PEUGEOT 206, 305 II, 306, 405 I, 405 II, PARTNER, PARTNER ORIGIN

Line Max
Outer diameter [mm] 266
Thickness [mm] 20.5
Disc type Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 66
Total height [mm] 27
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
8 pcs.
39.48
32.90 £ 76.42 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.48 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2134 do MAZDA 323 C V, 323 F V, 323 F VI, 323 P V, 323 S V, 323 S VI, PREMACY

Outer length [mm] 244
Outer width [mm] 157
Height [mm] 22
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
60.26
50.22 £ 89.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.26 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2813 do CITROEN BERLINGO, XSARA, XSARA PICASSO; PEUGEOT 206, PARTNER

Outer length [mm] 206
Outer width [mm] 170
Height [mm] 29
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.47
50.39 £ 69.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.47 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2212 do OPEL COMBO, COMBO TOUR, CORSA C, MERIVA A, TIGRA

Outer length [mm] 286
Outer width [mm] 203
Height [mm] 29
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.52
51.27 £ 79.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 61.52 £
Performance

K&N
Universal filter (cone, airbox) RU-2590 ball-shaped flange diameter 102mm

Flange diameter [mm] 102
Outer diameter of the base [mm] 137
Filter length [mm] 178
Flange length [mm] 16
Filter type with increased durability
Shape ball-shaped
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.72
51.43 £ 79.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 61.72 £
Performance

K&N
Universal filter (cone, airbox) RE-0870 ball-shaped flange diameter 102mm

Flange diameter [mm] 102
Outer diameter of the base [mm] 152
Filter length [mm] 229
Filter type with increased durability
Shape ball-shaped
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.22
61.85 £ 89.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 74.22 £
Performance

FERODO
Brake pads - professional DS 2500 Front FCP206H fits FERRARI; FORD; KIA; MAZDA

Composition DS 2500
Width [mm] 151.5
Height [mm] 151.5
Thickness [mm] 18
Fitting position Front
Offer Tuning
Add to cart
(0)
4 pcs.
98.99
82.49 £ 154.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 98.99 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2070 do BMW 3 (E36), 5 (E39), 7 (E38), X3 (E83), Z3 (E36), Z4 (E85)

Outer length [mm] 235
Outer width [mm] 175
Height [mm] 25
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
75.18
62.65 £ 89.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 75.18 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2034 do KIA SEPHIA; MAZDA 323 C IV, 323 F IV, 323 S IV, MX-5 I

Outer length [mm] 248
Outer width [mm] 151
Height [mm] 25
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.90
44.92 £ 79.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 53.90 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2788 do LAND ROVER DEFENDER, DISCOVERY II, DISCOVERY III, RANGE ROVER II

Outer length [mm] 237
Outer width [mm] 203
Height [mm] 30
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
70.62
58.85 £ 89.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 70.62 £
Sports oils

LIQUI MOLY
Engine Oil 10W60 1l Synthoil Race Tech GT1

10W60 1l

API SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.24
16.03 £ 29.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 19.24 £
Performance

K&N
Sports air filter panel 33-2094 do HYUNDAI GETZ; TOYOTA PASEO

Outer length [mm] 254
Outer width [mm] 122
Height [mm] 29
Shape panel
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.54
51.28 £ 89.04 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 61.54 £
Performance
>9 pcs.
80.39
66.99 £ 99.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 80.39 £
Performance

BREMBO
Brake disc Max internally ventilated 09.5166.75 Front SEAT AROSA, CORDOBA, CORDOBA VARIO, IBIZA II, IBIZA III, INCA, TOLEDO I; VW CADDY, CADDY II, CADDY III, CORRADO, GOLF II, GOLF III, GOLF IV

Line Max
Outer diameter [mm] 256
Thickness [mm] 20
Disc type Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 65
Total height [mm] 39
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
10 pcs.
37.50
31.25 £ 74.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 37.50 £
Performance

BREMBO
Brake disc Max internally ventilated 09.5390.77 Front BMW 3 (E36), 3 (E46), Z3 (E36), Z4 (E85)

Line Max
Outer diameter [mm] 286
Thickness [mm] 22
Disc type Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 79
Total height [mm] 52
Bolt spacing [mm] 5x120
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
10 pcs.
50.42
42.02 £ 92.56 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 50.42 £
Performance

K&N
Sport oil filter HP-1002 (screwed) height95mm 3/4inch

Height [mm] 95
Filter type screwed
Thread size in inches [inch] 3/4
No. of coils per inch 16
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.04
11.70 £ 15.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.04 £
previous 154 of 209 next