Filters


Availability


Price



Offer

Parts & Accessories Catalogue


Performance

DEPO RACING
Temperature gauge DP-ZE-006

Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
67.66
56.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

FMIC
U-bend 70mm KW90070

Name U-bend
Inner diameter [mm] 70
Angle [°] 90
Offer Tuning
Add to cart
(0)
10 pcs.
20.88
17.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

BLIC
Indicator lamp, side L01-140-003LED-D do ALFA ROMEO 159

Fitting position Side
Fitting side Right Left
Glass colour Transparent
Lamp type LED
Light source type LED
European certification of approval Yes
Offer Tuning
Quality P Cross reference with original quality.
Add to cart
(0)
1 pcs.
70.22
58.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
NEW ARRIVALS

MTS TECHNIK
Suspension kit MTSGWBM01

Name Screwed suspension
Front lowering [mm] 40-80
Rear lowering [mm] 40-80
Spring tension Przednia sprężyna główna: 70 N/mm Przednia sprężyna helper: 20 N/mm Tylna sprężyna główna: 200 N/mm Tylna sprężyna helper: 5,66 N/mm
Type of shock absorber Gas
Vibration damping system Double-pipe
Series Street
Offer Tuning
Add to cart
(0)
2 pcs.
726.12
605.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

PIPERCROSS
Panel filter (insert) rectangular TUPP1986 do FIAT 500X; JEEP COMPASS, RENEGADE

Outer length [mm] 205
Outer width [mm] 185
Height [mm] 24
Shape rectangular
Offer Tuning
Add to cart
(0)
1 pcs.
31.84
26.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

BLIC
Side mirror indicator 5403-017-70-862S

Fitting position Side
Fitting side Right
Glass colour Smoked
Lamp type light bulb
Light source type WY5W
Offer Tuning
Quality P Cross reference with original quality.
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
2 pcs.
14.69
12.24 £ 18.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.69 £
Performance

SPEEDMAX
Brake disc HIGH PERFORMANCE 1pcs internally ventilated 5201-01-71011HPTUOTUV Front BMW X5 (E70), X5 (F15, F85), X6 (E71, E72), X6 (F16, F86)

Line HIGH PERFORMANCE
Outer diameter [mm] 395
Thickness [mm] 36
Disc type Drilled Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right
Locating hole diameter [mm] 75
Total height [mm] 62
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
347.87
289.89 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Brake disc SPEEDMAX 2pcs full 5201-01-1627TUOTUV Rear HONDA CIVIC VII, INTEGRA

Line SPEEDMAX
Outer diameter [mm] 260
Thickness [mm] 10
Disc type Drilled Cut
Disc type full
Disc construction one-piece
Fitting position Rear
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 64,2
Total height [mm] 48.6
Bolt spacing [mm] 114,3
Selling unit set
Offer Tuning
Add to cart
(0)
2 pcs.
128.63
107.19 £
(64.32 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

ULTER SPORT
Muffler tip round 1x70mm

Type tip
Ornamental element diameter [mm] 70
Length [mm] 120
Fitting diameter [mm] 70
Shape round
Offer Tuning
Add to cart
(0)
5 pcs.
42.82
35.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

FERODO
Brake pads - professional DS1.11 Rear FCP4697W fits AUDI; CUPRA; SEAT; SKODA; VW

Composition DS1.11
Width [mm] 123.2
Height [mm] 61.1
Height 2 [mm] 56.1
Thickness [mm] 16.6
Fitting position Rear
Offer Tuning
Add to cart
(0)
6 pcs.
279.90
233.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

DBA
Brake pads - tuning Street Performance DB1678SP Front fits VOLVO S60 I, V70 II; ALFA ROMEO 147, 159; DODGE VIPER; FORD USA MUSTANG; HONDA CIVIC IX; HYUNDAI SANTA FÉ III; MITSUBISHI LANCER IV

Composition Street Performance
Road approval Yes
Fitting position Front
Width [mm] 131.8
Height [mm] 77.3
Thickness [mm] 14
Offer Tuning
Add to cart
(0)
2 pcs.
291.58
242.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

DBA
High Performance Brake Disc Street Series 1pcs ventilated DBA 2472S Front HYUNDAI GRANDEUR, I20 III, I40 I, I40 I CW, IX35, KONA, NEXO, TUCSON; KIA CADENZA I, CEE'D, CEED, OPTIMA, PROCEED, SOUL II

Line Street Series
Outer diameter [mm] 320
Thickness [mm] 28
Disc type Cut
Disc type Ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 69
Total height [mm] 47
Bolt spacing [mm] 5x114,3
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
Add to cart
(0)
4 pcs.
244.72
203.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Brake disc SPEEDMAX 2pcs internally ventilated 5201-01-2243TUOTUV Front MAZDA 323 F V, MX-5 I, MX-5 II

Line SPEEDMAX
Outer diameter [mm] 255
Thickness [mm] 19.8 46.6
Disc type Drilled Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 55
Total height [mm] 45
Selling unit set
Offer Tuning
Add to cart
(0)
2 pcs.
129.56
107.97 £
(64.78 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Brake disc HIGH PERFORMANCE 2pcs internally ventilated 5201-01-2956HPTUOTUV Front BMW X3 (E83), X5 (E53)

Line HIGH PERFORMANCE
Outer diameter [mm] 332
Thickness [mm] 30
Disc type Drilled Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 75
Total height [mm] 62.1
Bolt spacing [mm] 120
Selling unit set
Offer Tuning
Add to cart
(0)
1 pcs.
297.48
247.90 £
(148.74 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Brake disc SPEEDMAX 2pcs internally ventilated 5201-01-21398TUOTUV Front BMW 2 (F22, F87), 2 (F23), 3 (F30, F80), 3 (F31), 3 GRAN TURISMO (F34), 4 (F32, F82), 4 (F33, F83), 4 GRAN COUPE (F36)

Line SPEEDMAX
Outer diameter [mm] 330
Thickness [mm] 24
Disc type Drilled Cut
Disc type internally ventilated
Disc construction one-piece
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 79
Total height [mm] 73.2
Bolt spacing [mm] 120
Offer Tuning
Add to cart
(0)
2 pcs.
239.72
199.77 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

KALGUM
Polybush, control arm mounting P13-53

Quantity per set [pcs] 1
Fitting position Front Rear
Fitting position 2 Bottom
Fitting place swingarm
Inner diameter [mm] 19.8
Height 2 [mm] 79.5
Hardness 80 Sha
Material Polyurethane
Offer Tuning
Add to cart
(0)
4 pcs.
21.47
17.89 £ 30.24 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 21.47 £
Performance

KALGUM
Spring washer POD15-3PU

Height [mm] 30
Fitting position Front Rear
Offer Tuning
Add to cart
(0)
4 pcs.
49.25
41.04 £ 72.06 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 49.25 £
Performance

BREMBO
Brake disc 1 pc. 09.C547.75

Line Xtra
Type Max
Outer diameter [mm] 276
Thickness [mm] 24
Total height [mm] 49.5
Number of fitting holes [pcs] 9
Disc type internally ventilated Slotted
Fitting position Front
Fitting side Right Left
Locating hole diameter [mm] 65
Selling unit 1 pc.
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
64.52
53.77 £ 117.36 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 64.52 £
Performance

BLIC
Daytime running lights Left/Right do CITROEN BERLINGO, BERLINGO MULTISPACE, C1, C1 II, C3 I, C3 II, C3 PICASSO, JUMPY II, JUMPY III, SPACETOURER; PEUGEOT 107, 108, 308 II, EXPERT 5403-038-27-700S

Fitting side Right Left
Light source type LED
Colour Black
Offer Tuning
Quality PJ Quality recommended by the supplier
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
5 pcs.
93.42
77.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

TEDGUM
Stabilizer bar bushing Rear TED10978 AUDI A3, A8 D4, TT; SEAT ALHAMBRA, ALTEA, ALTEA XL, TOLEDO III; SKODA OCTAVIA II, SUPERB II, YETI; VW EOS, GOLF PLUS, GOLF PLUS V, GOLF V, GOLF VI, JETTA III

Fitting position Rear
Fitting position 2 Inner
Inner diameter [mm] 19
Length [mm] 29
Material PU
Offer Tuning
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
5 pcs.
14.22
11.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

TEDGUM
Polyurethane bushings set (4 pcs) Rear TED67015 BMW 3 (E36)

Fitting place beam
Fitting place 2 rear axle
Fitting side Right Left
Quantity per set [pcs] 4
Hardness 75 Sha
Fitting position Rear
Offer Tuning
EUR1 certificate Yes Yes
Add to cart
(0)
3 pcs.
129.24
107.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

EIBACH
Wheel rim spacers 40mm 5x120 72,5mm S90-4-40-006-B

Thickness [mm] 40
Locating hole diameter [mm] 72.5
Thread pitch [mm] 1.5
Colour Black
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
280.92
234.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

MPBS
Polyurethane stabilizer bushing (1 pcs) Rear 38074121-00/80SHA MERCEDES G (W460), G (W461), G (W463), T2/L, T2/LN1, ATEGO, ATEGO 2, ATEGO 3, LK/LN2, LP, O 301, O 309, O 402, TOURINO (O 510), UNIMOG

Fitting place stabilizer
Fitting place 2 rear
Fitting side Right Left
Inner diameter [mm] 12
Outer diameter [mm] 30
Height [mm] 30
Quantity per set [pcs] 1
Hardness 80 Sha
Fitting position Rear
Offer Tuning
Add to cart
(0)
1 pcs.
17.50
14.58 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

PIPERCROSS
Sports Air Filter TUPK001F

Flange diameter [mm] 60
Outer diameter of the base [mm] 93
Filter length [mm] 150
Filter type with increased durability
Offer Tuning
Add to cart
(0)
4 pcs.
32.46
27.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

BILSTEIN
Sports shock absorber B6 35-043959 Front SEAT CORDOBA, CORDOBA VARIO, IBIZA II, TOLEDO I; VW CORRADO, GOLF II, GOLF III, GOLF IV, JETTA II, PASSAT B3/B4, POLO, VENTO

Shock absorber model B6
Vibration damping system Mono-pipe Upside Down
Fitting position Front
Type of shock absorber Gas
Shock absorber way of fitting Upper shaft Lower clamp
Offer Tuning
Add to cart
(0)
6 pcs.
246.29
205.24 £ 321.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 246.29 £
Performance

SPEEDMAX
Centering ring 57,1/54,1 4 pcs.

Type Universal
Material Plastic
Locating hole diameter [mm] 57,1
Hub diameter [mm] 54.1
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.03
6.69 £
(2.01 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

SPEEDMAX
Centering ring 64/57,1 4 pcs.

Type Universal
Material Plastic
Locating hole diameter [mm] 64
Hub diameter [mm] 57.1
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
8.03
6.69 £
(2.01 £/pcs)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

PIPERCROSS
Universal filter (cone, airbox) TUPK009F flange diameter 100mm

Flange diameter [mm] 100
Outer diameter of the base [mm] 133
Filter length [mm] 150
Filter type with increased durability
Offer Tuning
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £ 32.46 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.98 £
Performance

BILSTEIN
Sports shock absorber B6 24-144780 Rear CHRYSLER 300C; DODGE CHARGER, MAGNUM

Shock absorber model B6
Vibration damping system Mono-pipe
Fitting position Rear
Type of shock absorber Gas
Shock absorber way of fitting Bottom ear Upper shaft
Offer Tuning
Add to cart
(0)
5 pcs.
248.88
207.40 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Performance

K&N
Sports air filter round E-0669 do AUDI R8, R8 SPYDER; LAMBORGHINI GALLARDO, GALLARDO SPYDER

Outer length [mm] 143
Outer width [mm] 127
Height [mm] 168
Shape round
Offer Tuning
Add to cart
(0)
3 pcs.
544.86
454.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 47 of 209 next