Availability


Price



Manufacturer

Name

Type

Kind

Colour

Capacity [l]

Application (for the surface)

With hardener

Application type

Kind

Intended use

Colour

Name

Parts & Accessories Catalogue

A~5011002~91657
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PROFIRS
Primer acrylic filler 1,25l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Grey
Capacity [l] 1,25
Application (for the surface) for body for chassis
With hardener Yes
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.29
22.74 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer acrylic filler 3,6l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Grey
Capacity [l] 3,6
Application (for the surface) for body for chassis
With hardener No
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.16
50.97 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer acrylic filler 1,25l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Black
Capacity [l] 1,25
Application (for the surface) for body for chassis
With hardener Yes
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.59
22.99 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Primer acrylic filler 0,5l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Black
Capacity [l] 0,5
With hardener No
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.40
7.00 £
(16.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Primer acrylic filler 0,5l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Grey
Capacity [l] 0,5
Application (for the surface) for body
With hardener No
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.40
7.00 £
(16.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Primer epoxy insulating 0,5l

Name Primer
Type epoxy
Kind insulating
Colour Grey
Capacity [l] 0,5
With hardener No
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.28
9.40 £
(22.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer acrylic high-filling 3,5l

Name Primer
Type acrylic
Kind high-filling
Colour Grey
Capacity [l] 3,5
Application (for the surface) for body for chassis
With hardener No
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
74.40
62.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer acrylic filler 1,25l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour White
Capacity [l] 1,25
Application (for the surface) for body for chassis
With hardener Yes
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.10
23.42 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Primer reactive anti-corrosion 0,5l

Name Primer
Type reactive
Kind anti-corrosion
Colour Red
Capacity [l] 0,5
With hardener No
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.26
9.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer acrylic high-filling 1,2l

Name Primer
Type acrylic
Kind high-filling
Colour Black
Capacity [l] 1,2
Application (for the surface) for body
With hardener Yes
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.71
19.76 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer epoxy insulating 1l

Name Primer
Type epoxy
Kind insulating
Colour Grey
Capacity [l] 1
Application (for the surface) for body
With hardener No
Application type gun
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.62
19.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Primer control 0,5l

Name Primer
Type control
Colour Black
Capacity [l] 0,5
With hardener No
Application type spray
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.06
8.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFIRS
Primer acrylic filler 3,6l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Grey
Capacity [l] 3,6
Application (for the surface) for body for chassis
With hardener No
Application type gun
Add to cart
(0)
9 pcs.
59.41
49.51 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Putty spray aluminium, galvanized metal, steel

Name Putty
Kind spray
Colour Grey
Capacity [l] 0,4
Intended use steel galvanized metal aluminium
Add to cart
(0)
6 pcs.
8.40
7.00 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTIP
Primer acrylic filler 0,5l

Name Primer
Type acrylic
Kind filler
Colour Red
Capacity [l] 0,5
With hardener No
Application type spray
Add to cart
(0)
5 pcs.
8.02
6.68 £
(16.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £