ORLEN Bearing grease 17l LITEN EP
Index:
LITEN EP-2 17KG
Rate this product first
>9
pcs.
Size:
17
77.68 £
149.14
£
(Price for 1kg:
3.81 4.57
£)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 77.68 £
Specification
Name:
Bearing grease
Capacity [l]:
17
Product line:
LITEN EP
Intended use:
Passenger cars
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Offer:
Truck
Bar code:
IC-AFE423, 5901001443238, 5901001783068
Item code:
AFE423
Item index:
LITEN EP-2 17KG
PCN:
27101999
Manufacturer:
Bearing grease lithium soap based on 12-hydroxystearate acid LITEN EP (17L) 17KG); -20/+120°C ; DIN 51 502 KP2K-20; ISO 6743-9: BCHB-2; NLGI 2
Cross references Bearing grease 17l LITEN EP
Cross references
MOBIL
Bearing grease 18l MOBILUX
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line MOBILUX
Intended use Agro Industry
Offer Truck
180.91
150.76 £ 322.86 £
(10.05 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
180.91 £
FUCHS OIL
Bearing grease 100 18l RENOLIT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
OEM spec MB 265.1 MAN 284 LI-H2
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Offer Truck
533.10
444.25 £
(29.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Bearing grease 100 17l LITEN LT
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 17
Product line LITEN LT
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes Yes
110.22
91.85 £ 199.06 £
(6.48 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
110.22 £
REVLINE
Bearing grease GREASE 1000 synthetic 18kg
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
85.06
70.88 £ 136.48 £
(4.73 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
85.06 £
CASTROL
Bearing grease 100 18l SPHEEROL
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
442.08
368.40 £
(24.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 18l RENOLIT
Name Bearing grease
Capacity [l] 18
Product line RENOLIT
Intended use Truck Agro Industry
Offer Truck
376.12
313.43 £
(20.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Bearing grease SPHEEROL 18kg
Name Bearing grease
Product line SPHEEROL
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
385.00
320.83 £
(21.39 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
FUCHS OIL
Bearing grease 1000 RENOLIT mineral
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Product line RENOLIT
Intended use Industry
Base technology Mineral
Offer Truck
316.14
263.45 £
(17.56 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Bearing grease GREASE 1000 synthetic 18kg
Name Bearing grease
Viscosity 1000
Capacity [l] 18
Product line GREASE
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Offer Truck
76.72
63.93 £ 117.30 £
(4.26 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
76.72 £
TOTALENERGIES
Bearing grease 100 18l MULTIS
Name Bearing grease
Viscosity 100
Capacity [l] 18
Product line MULTIS
Intended use Passenger cars Truck Agro Motorcycles Buses Industry Quad
Offer Truck
EUR1 certificate Yes Yes
281.44
234.53 £
(15.64 £/kg)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Other codes
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
Add opinion