CHEMPIOIL Engine Oil 15W40 5l mineral

Index: CH M. SN 15W40 5L PL
Rate this product first
>9 pcs.
Capacity (l):
5
42.84 £
(Price for 1L: 7.14 8.57 £)
request-default-article

Specification

Name:
Engine oil
Viscosity:
15W40
Capacity [l]:
5
OEM spec:
MB 229.1
OEM spec:
VW 501.01
OEM spec:
VW 505.00
OEM spec:
MB 229.3
OEM spec:
VW 502.00
OEM spec:
VW 500.00
OEM spec:
RENAULT RN 0710
OEM spec:
RENAULT RN 0700
OEM spec:
PSA B71 2294
API:
SN
API:
CH-4
ACEA:
A3
ACEA:
B4
Intended use:
Passenger cars
Base technology:
Mineral
Bar code:
4770242272423, IC-G0VU5A, .LPL504W51
Item code:
G0VU5A
Item index:
CH M. SN 15W40 5L PL
PCN:
27101981
Manufacturer:
CHEMPIOIL, Manufacturer:
UAB "SCT Lubricants",
Silutes pl. 119, 95112, Klaipeda, Litwa,
[email protected]
Engine oil (5L) 15W40 ;API CH-4; SN; ACEA A3; B4; MB 229.1; MB 229.3; PSA B71 2294; RENAULT RN 0700; RENAULT RN 0710; VW 500.00; VW 501.01; VW 502.00; VW 505.00

Cross references Engine Oil 15W40 5l mineral

Cross references

CASTROL
Engine Oil 15W40 4l GTX

15W40 4l

API SP
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
32.94
27.45 £ 51.12 £
(8.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 32.94 £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l ULTRA FORCE

15W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.87
19.89 £ 38.28 £
(4.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 23.87 £

VALVOLINE
Engine Oil 15W40 4l MAXLIFE

15W40 4l

API SN
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.36
31.97 £ 53.10 £
(9.59 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.36 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 4,5l CLASSIC

15W40 4.5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.65
20.54 £ 39.12 £
(5.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 24.65 £

ELF
Engine Oil 15W40 5l EVOLUTION

15W40 5l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.90
50.75 £
(12.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Engine Oil 15W40 5l Quartz

15W40 5l

API SL CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
49.32
41.10 £ 69.96 £
(9.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 49.32 £

LIQUI MOLY
Engine Oil 15W40 5l MoS2 Leichtlauf Super

15W40 5l

API SL CF
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
63.17
52.64 £ 95.26 £
(12.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 63.17 £

ORLEN
Engine Oil 15W40 4,5l CLASSIC

15W40 4.5l

API CF
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
6 pcs.
39.76
33.13 £
(8.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 15W40 5l ULTRA FORCE

15W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
1 pcs.
64.58
53.82 £ 105.46 £
(4.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 64.58 £

Other codes

CH9506-5 CHEMPIOIL
PLAT CL. GAS 15W40 4,5L IC KROSY
QUARTZ 5000 DIESEL 5L IC KROSY
ULTRA F. 15W40 4L IC KROSY
ULTRA F. 15W40 4L SET IC KROSY
X-FLOW MF 15W40 MIN. 4L IC KROSY
CH9506-5 NR_KAT
MB 229.1 OEM SPECYFIKACJA
MB 229.3 OEM SPECYFIKACJA
PSA B71 2294 OEM SPECYFIKACJA
RENAULT RN 0700 OEM SPECYFIKACJA
RENAULT RN 0710 OEM SPECYFIKACJA
VW 500.00 OEM SPECYFIKACJA
VW 501.01 OEM SPECYFIKACJA
VW 502.00 OEM SPECYFIKACJA
VW 505.00 OEM SPECYFIKACJA
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Engine Oil 15W40 5l mineral
Product opinion:Engine Oil 15W40 5l mineral
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.