LIQUI MOLY Automatic transmission oil 5l TopTec 1800
Index:
LIM21686 5L
Rate this product first
>9
pcs.
Capacity (l):
5
78.86 £
115.90
£
(Price for 1L:
13.14 15.77
£)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 78.86 £
Specification
Name:
ATF oil
Capacity [l]:
5
OEM spec:
BMW 8322 2305 396
OEM spec:
BMW 8322 0142 516
OEM spec:
BMW 8322 2152 426
OEM spec:
BMW 8322 2289 720
OEM spec:
BMW 8322 2305 397
OEM spec:
DEXRON VI
OEM spec:
HYUNDAI SP-IV
OEM spec:
TOYOTA WS
OEM spec:
NISSAN ATF S
OEM spec:
BMW 1375.4
OEM spec:
LAND ROVER TYK500050
OEM spec:
FORD MERCON LV
OEM spec:
VW G 060 162
OEM spec:
HONDA ATF DW-1
OEM spec:
MAZDA ATF FZ
OEM spec:
VW G 055 540
OEM spec:
FIAT 9.55550 AV5
OEM spec:
JWS 3324
OEM spec:
VW G 055 005
OEM spec:
AISIN WARNER AW-1
Product line:
TopTec 1800
Intended use:
Passenger cars
Intended use:
Truck
Intended use:
Agro
Intended use:
Buses
Intended use:
Industry
Bar code:
IC-G103IF, 4100420216862
Item code:
G103IF
Item index:
P000243
PCN:
27101987
Manufacturer:
Specification Tecdoc
Oil manufacturer recommendation:
83 22 2 152 426
Oil manufacturer recommendation:
83 22 2 289 720
Oil manufacturer recommendation:
83 22 2 305 396
Oil manufacturer recommendation:
83 22 2 305 397
Oil manufacturer recommendation:
83 22 2 355 599
Oil manufacturer recommendation:
Aisin Warner AW-1
Oil manufacturer recommendation:
ATF-PA
Oil manufacturer recommendation:
BMW 83 22 0 142 516
Oil manufacturer recommendation:
Dexron VI
Oil manufacturer recommendation:
Fiat 9.55550-AV5
Oil manufacturer recommendation:
Ford Mercon LV
Oil manufacturer recommendation:
G 055 162
Oil manufacturer recommendation:
G 055 540
Oil manufacturer recommendation:
G 060 162
Oil manufacturer recommendation:
Honda ATF 3.1
Oil manufacturer recommendation:
Honda ATF DW-1
Oil manufacturer recommendation:
Hyundai SP-IV
Oil manufacturer recommendation:
Isuzu ATF WSI
Oil manufacturer recommendation:
JASO 1A-LV
Oil manufacturer recommendation:
JWS 3324 (Aisin Warn
Oil manufacturer recommendation:
Land Rover TYK 50005
Oil manufacturer recommendation:
M-1375.4
Oil manufacturer recommendation:
Matic P
Oil manufacturer recommendation:
Mazda ATF FZ
Oil manufacturer recommendation:
MB 236.12/236.14
Oil manufacturer recommendation:
Mitsubishi Dia Queen
Oil manufacturer recommendation:
Nissan AT-Matic S Fl
Oil manufacturer recommendation:
SP-IV-RR
Oil manufacturer recommendation:
Toyota WS
Oil manufacturer recommendation:
Typ 3.0
Oil manufacturer recommendation:
VW G 055 005
ATF oil TopTec 1800 (5L) ; AISIN WARNER AW-1; BMW 1375.4; BMW 8322 0142 516; BMW 8322 2152 426; BMW 8322 2289 720; BMW 8322 2305 396; BMW 8322 2305 397; DEXRON VI; FIAT 9.55550 AV5; FORD MERCON LV; HO
Cross references Automatic transmission oil 5l TopTec 1800
Cross references
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars
82.02
68.35 £
(16.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Automatic transmission oil 5l TopTec 1800
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
100.90
84.08 £
(20.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Automatic transmission oil 5l ATF
Intended use Passenger cars
95.22
79.35 £
(19.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Other codes
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
Add opinion