MOPAR Transfer Case Oil 75W85 0,946l

Index: 68083381AB
Rate this product first
7 pcs.
Capacity (l):
0.946
154.62 £
(Price for 1L: 136.21 163.45 £)
request-default-article

Specification

Name:
Transmission oil
Viscosity:
75W85
Capacity [l]:
0.946
API:
GL-5
Intended use:
Passenger cars
Bar code:
IC-H1DL0U, 68083381AB
Item code:
H1DL0U
Item index:
68083381AB
PCN:
27101987
Transmission oil (0,946L) 75W85 (for axles with an LSD Mopar lock) ;API GL-5

Cross references Transfer Case Oil 75W85 0,946l

Cross references

MOPAR
Manual Transmission Oil 68232947AD

75W85 0.946l

API SAE J2360 GL-5 MT-1
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
58.12
48.43 £
(61.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOPAR
Manual Transmission Oil 75W85 0,946l

75W85 0.946l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
2 pcs.
180.60
150.50 £
(190.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOPAR
Manual Transmission Oil 75W85 0,946l

75W85 0.946l

API SAE J2360 GL-5 MT-1
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
0 pcs.
58.12
48.43 £
(61.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

OE numbers

68083381AA CHRYSLER
68083381AB CHRYSLER
MOPAR 75W85 CHRYSLER

Other codes

68083381AA IC KROSY
MOPAR MOPAR PARTS
68083381AB NR_KAT
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
  1.    
  2.    
  3.    
  4.    
  5.    
I'm commentless

Nobody has reviewed this product yet, you can be the one!

* Reviews of customers who made the purchase are marked with text "Review confirmed by a purchase". Details on how we verify reviews can be found in terms and conditions.
Add opinion
Transfer Case Oil 75W85 0,946l
Product opinion:Transfer Case Oil 75W85 0,946l
Your review

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.