Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Size
Name
Capacity [l]
OEM spec
Intended use
Base technology
Oils engine
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W30 4l
API ILSAC GF-6A SN CH-4
Intended use Passenger cars
29.53
24.61 £ 39.64 £
(7.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.53 £
99.96
83.30 £
(24.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
72.00
60.00 £
(18.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 0W20 4l synthetic
API SP ILSAC GF-6A RC
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
52.38
43.65 £
(13.09 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
29.83
24.86 £ 60.72 £
(7.46 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
29.83 £
42.96
35.80 £ 74.82 £
(10.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
42.96 £