CHEMPIOIL Engine Oil 0W20 4l synthetic
Index:
CH U. SN+ 0W20 4L PL
Rate this product first
>9
pcs.
Capacity (l):
4
52.38 £
(Price for 1L:
10.91 13.09
£)
Specification
Name:
Engine oil
Viscosity:
0W20
Capacity [l]:
4
OEM spec:
FORD M2C947 B1
OEM spec:
CHRYSLER MS-6395
OEM spec:
FORD M2C947 A
OEM spec:
JAGUAR 51.5122
OEM spec:
MAZDA
OEM spec:
LEXUS
OEM spec:
INFINITI
OEM spec:
SUZUKI
OEM spec:
HONDA HTO-6
OEM spec:
LAND ROVER 51.5122
OEM spec:
DEXOS1 GEN2
OEM spec:
GM 6094M
OEM spec:
CHRYSLER MS-13340
API:
SP
API:
ILSAC GF-6A
API:
RC
Intended use:
Passenger cars
Base technology:
synthetic
Bar code:
IC-G0TALM, 4770242404497
Item code:
G0TALM
Item index:
CH U. SN+ 0W20
PCN:
27101981
Manufacturer:
Engine oil (4L) 0W20 ;API ILSAC GF-6A; RC; SP; CHRYSLER MS-13340; CHRYSLER MS-6395; DEXOS1 GEN2; FORD M2C947 A; FORD M2C947 B1; GM 6094M; HONDA HTO-6; INFINITI; JAGUAR 51.5122; LAND ROVER 51.5122; LEX
Cross references Engine Oil 0W20 4l synthetic
Cross references
MOTUL
Engine Oil 0W20 5l 8100
API ILSAC GF-7A SQ RC
Intended use Passenger cars
121.66
101.38 £
(24.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
MOTUL
Engine Oil 0W20 4l 8100
API ILSAC GF-7A SQ RC
Intended use Passenger cars
99.96
83.30 £
(24.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
VALVOLINE
Engine Oil 0W20 5l SYNPOWER
API SP RC ILSAC GF-5 SN+
Intended use Passenger cars
61.76
51.47 £ 112.96 £
(12.35 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
61.76 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 0W20 5l Special TEC AA
API SN ILSAC GF-5
Intended use Passenger cars
116.88
97.40 £
(23.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 0W20 4l ULTRA FORCE
API SP ILSAC GF-6 RC
ACEA C5
Intended use Passenger cars
44.41
37.01 £ 71.02 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
44.41 £
ORLEN
Engine Oil 0W20 4l MaxExpert
API SP ILSAC GF-6
Intended use Passenger cars
42.96
35.80 £ 74.82 £
(10.74 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
42.96 £
FUCHS OIL
Engine Oil 0W20 5l TITAN
Intended use Passenger cars
99.30
82.75 £
(19.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
RAVENOL
Engine Oil 0W20 4l Cleansynto
API SP ILSAC GF-6A RC SN+
Intended use Passenger cars
57.66
48.05 £ 99.84 £
(14.42 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
57.66 £
Bestsellers
CASTROL
Engine Oil 0W20 4l EDGE
API SQ ILSAC GF-7
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
52.26
43.55 £ 88.62 £
(13.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
52.26 £
MOTUL
Engine Oil 8100 0W20
API ILSAC GF-7A SQ RC
Intended use Passenger cars
94.42
78.68 £
(18.88 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
ORLEN
Engine Oil 0W20 4l MaxExpert
API SP ILSAC GF-6A SN RC ILSAC GF-5 SN+
Intended use Passenger cars
43.03
35.86 £ 61.72 £
(10.76 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
43.03 £
RAVENOL
Engine Oil 0W20 5l Cleansynto
API SP ILSAC GF-6A RC SN+
Intended use Passenger cars
68.08
56.73 £ 119.80 £
(13.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
68.08 £
OE numbers
| G S60 577 M4 | VW |
| G055577M4 | VW |
Other codes
You may also need
You may also need: Please wait...
Users' opinions *
We are loading opinions for this product...
Add opinion