Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Engine Oils

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

FUCHS OIL
Engine Oil 0W20 5l TITAN synthetic

0W20 5l

API SP ILSAC GF-6A RC ILSAC GF-5 SN+
ACEA C6 C5
Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
115.74
96.45 £
(23.15 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

FUCHS OIL
Engine Oil 5W40 1l TITAN

5W40 1l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.24
7.70 £ 15.90 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.24 £

FUCHS OIL
Engine Oil 5W40 5l TITAN

5W40 5l

API SP
ACEA C3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.05
31.71 £ 76.44 £
(7.61 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.05 £

FUCHS OIL
Engine Oil 0W30 1l TITAN

0W30 1l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA A5 B5 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.20
11.83 £ 23.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.20 £

FUCHS OIL
Engine Oil 0W30 5l TITAN

0W30 5l

API SP ILSAC GF-6A RC
ACEA A5 B5 C2
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
61.10
50.92 £ 106.54 £
(12.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 61.10 £