Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Engine Oils
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV1 15W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CE
ACEA E7 E3 E5 E2
Intended use Truck Agro Buses
56.98
47.48 £
(11.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.03
14.19 £ 31.96 £
(3.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
17.03 £
31.98
26.65 £
(6.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
36.78
30.65 £
(7.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
35.20
29.33 £
(7.04 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
38.28
31.90 £
(7.66 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
29.50
24.58 £
(5.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Engine Oil VECTON MULTICV2 10W40 5L
API CG-4 CH-4 CD CC CF-4 CI-4 CJ-4 CE
ACEA E3 E5 E2 E9
Intended use Truck Agro Buses
63.36
52.80 £
(12.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£