Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Capacity [l]
OEM spec
Product line
Engine Oils
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA; JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE QUAD ATV 4l 4T bio-degradable packaging, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
ACEA A3 B3
Intended use Quad
Base technology synthetic
65.56
54.63 £
(16.39 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 15W50 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
53.32
44.43 £
(13.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
CASTROL
Engine Oil 10W30 4l Power 1 Ultimate synthetic
API SP
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
51.24
42.70 £ 76.00 £
(12.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
51.24 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
116.02
96.68 £
(29.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W30 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
122.50
102.08 £
(30.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
115.36
96.13 £
(28.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SHELL
4T engine oil 10W40 SHELL ADVANCE AX7 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic
API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
72.12
60.10 £
(18.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral
API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 15W50 MOTUL NGEN 7 4l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic
API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
66.90
55.75 £ 126.60 £
(16.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
66.90 £
Motorcycle
MOTUL
4T engine oil 10W50 MOTUL 7100 4l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
124.00
103.33 £
(31.00 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
73.60
61.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
previous
2 of 2