Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Engine Oils


Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.32
44.43 £
(13.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W30 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic

10W30 4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
10 pcs.
86.58
72.15 £
(21.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 10W30 4l 300V Racing/Road synthetic

10W30 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
10 pcs.
80.81
67.34 £ 137.88 £
(20.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 80.81 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

15W50 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
10 pcs.
18.42
15.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W60 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
9 pcs.
116.02
96.68 £
(29.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE SCOOT SPORT 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FC; JASO FD Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
8 pcs.
17.44
14.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 1l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
8 pcs.
21.22
17.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic

10W40 1l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
8 pcs.
16.20
13.50 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SCOTTOILER
Special oil SCOTTOILER 0,25l for high temperatures

0.25l

Intended use Motorcycles
Add to cart
(0)
8 pcs.
21.04
17.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
2T engine oil MOTUL 710 4l 2T ester synthetic

4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
85.75
71.46 £
(21.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W50 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
122.50
102.08 £
(30.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY OFF ROAD RACE 4l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W60 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
115.36
96.13 £
(28.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 5W40 LIQUI MOLY Street race 1l 4T synthetic

5W40 1l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
30.72
25.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SHELL
4T engine oil 10W40 SHELL ADVANCE AX7 4l 4T, API SM JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 4l

API SM
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
72.12
60.10 £
(18.03 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles Quad
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
67.60
56.33 £
(16.90 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic

20W50 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
7 pcs.
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

LIQUI MOLY
4T engine oil 10W60 LIQUI MOLY Street race 1l 4T, API SL JASO MA-2 synthetic

10W60 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
6 pcs.
28.04
23.37 £ 32.92 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 28.04 £
Motorcycle

MOTUL
Engine Oil 0W30 4l 300V Racing/Road synthetic

0W30 4l

Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
6 pcs.
99.24
82.70 £ 155.28 £
(24.81 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 99.24 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic

10W30 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
6 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE V-Twin 4l 4T bio-degradable packaging; recommended for cruisers with large V-twin engines, API CH-4; SJ JASO MA-2 Mineral

20W50 4l

API CH-4 SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
5 pcs.
61.08
50.90 £
(15.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 15W50 MOTUL NGEN 7 4l 4T, API SP JASO MA-2 synthetic

15W50 4l

API SP
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
4 pcs.
66.90
55.75 £ 126.60 £
(16.73 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 66.90 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
4 pcs.
25.62
21.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 0W40 MOTUL Snowpower 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

0W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
3 pcs.
16.97
14.14 £ 28.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.97 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE COMP 4 XP 4l 4T bio-degradable packaging; enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic

15W50 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
3 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SHELL
2T engine oil SHELL VSX 1l 2T, API TC JASO FC Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
2 pcs.
11.58
9.65 £ 16.96 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.58 £
Motorcycle

VALVOLINE
2T engine oil VALVOLINE SYNPOWER 1l 2T, API TC JASO FD synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
2 pcs.
16.42
13.68 £ 18.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 16.42 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
2 pcs.
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Silkolube 4l 4T recommended for classic and historical motorbikes, API SF Mineral

20W50 4l

API SF
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
2 pcs.
66.24
55.20 £
(16.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FD Semi-synthetic

1l

API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
1 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

VALVOLINE
2T engine oil VALVOLINE DURABLEND 1l 2T JASO FD Semi-synthetic

1l

Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
1 pcs.
12.89
10.74 £ 18.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.89 £
previous 6 of 7 next