Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
OEM spec
Intended use
Engine Oils
13.96
11.63 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
42.24
35.20 £
(10.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
52.80
44.00 £
(10.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
46.07
38.39 £ 81.10 £
(9.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
46.07 £
9.38
7.82 £ 17.26 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.38 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 1l TopTec 4600
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
23.44
19.53 £ 29.28 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.44 £
LIQUI MOLY
Engine Oil 5W30 5l TopTec 4600
API CF SN
ACEA C3
Intended use Passenger cars
70.32
58.60 £ 124.56 £
(14.06 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
70.32 £
5.53
4.61 £ 9.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
5.53 £
23.98
19.98 £ 43.74 £
(4.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
23.98 £
47.38
39.48 £ 83.08 £
(9.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
47.38 £
48.02
40.02 £ 79.66 £
(9.60 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
48.02 £
10.34
8.62 £ 17.44 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.34 £
10.10
8.42 £ 18.16 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
10.10 £
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 5l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
210.28
175.23 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CHEMPIOIL
Engine Oil 5W40 4x4l
API SN CH-4
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
168.12
140.10 £
(10.51 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
15.70
13.08 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
134.70
112.25 £
(33.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
165.84
138.20 £
(33.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
319.54
266.28 £
(15.98 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
14.93
12.44 £ 35.38 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.93 £
41.38
34.48 £ 74.38 £
(8.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
41.38 £