Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Engine Oils
SHELL
Engine Oil 10W40 5l RIMULA
API CH-4 CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E11 E7 E6 E9 E8
Intended use Truck Agro Buses Industry
74.32
61.93 £
(14.86 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
REVLINE
Engine Oil 10W30 5l REVFARM
API CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
38.42
32.02 £ 50.86 £
(7.68 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.42 £
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.16 £
63.22
52.68 £ 88.38 £
(12.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
63.22 £
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l HERCULES
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
53.08
44.23 £
(10.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£