Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Application type
Oils engine 10W40 LIQUI MOLY
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Street 4l 4T, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
77.32
64.43 £
(19.33 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Race 4l 4T, API SN; SN+ JASO MA-2 synthetic
API SN SN+
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
71.77
59.81 £ 112.54 £
(17.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
71.77 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY OFF ROAD 4l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
84.42
70.35 £
(21.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
LIQUI MOLY
Engine Oil 10W40 4l MoS2 Leichtlauf Super
API SL CF
Intended use Passenger cars
54.54
45.45 £ 89.16 £
(13.64 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
54.54 £
Motorcycle
LIQUI MOLY
4T engine oil 10W40 LIQUI MOLY Optimal 4l 4T, API SN JASO MA-2 Mineral
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
73.60
61.33 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£