Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Offer

Oils engine 10W40

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 1l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

10W40 1l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
16.32
13.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
4T engine oil 10W40 MOTUL 3000 4l 4T, API SJ JASO MA-2 Mineral

10W40 4l

API SJ
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.58
44.65 £
(13.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Engine Oil 10W40 1l CLASSIC

10W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
5.86
4.88 £ 10.12 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 5.86 £
Bestsellers

REVLINE
Engine Oil 10W40 4l ULTRA FORCE

10W40 4l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.80
24.00 £
(7.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 1l ULTRA FORCE

10W40 1l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.16
7.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l ULTRA FORCE

10W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.39
16.99 £ 36.00 £
(4.08 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 20.39 £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE SCOOT 4 1l 4T, API SH; SJ JASO MA-2 Semi-synthetic

10W40 1l

API SJ SH
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.70
14.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 10W40 5l ULTRA FORCE

10W40 5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
73.12
60.93 £ 106.02 £
(4.87 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 73.12 £

ORLEN
Engine Oil 10W40 4,5l CLASSIC

10W40 4.5l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.82
23.18 £ 42.46 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 27.82 £

REVLINE
Engine Oil 10W40 3x4l ULTRA FORCE

10W40 4l

API SL CF SJ
ACEA A3 B4 B3
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
62.02
51.68 £ 88.72 £
(5.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 62.02 £
Marine

OE YAMAHA
4 stroke engine oil 10W40 5l semi-synthetic

10W40 5l

API SJ
Intended use Marine
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
1 pcs.
80.46
67.05 £
(20.12 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £