Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Oils engine 15W40
68.34
56.95 £
(13.67 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SHELL
Engine Oil 15W40 5l RIMULA
API SN CH-4 CI-4 CJ-4 CI-4+ CK-4
ACEA E11 E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
61.78
51.48 £
(12.36 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
32.66
27.22 £ 46.54 £
(6.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
32.66 £
REVLINE
Engine Oil 15W40 5l HERCULES
API SM CG-4 CH-4 CI-4 CJ-4
ACEA E7 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
41.44
34.53 £
(8.29 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£