Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Price
Capacity (l)
Name
Viscosity
Capacity [l]
OEM spec
Offer
Oils engine 5W30
CASTROL
Engine Oil VECTON LD 5W30FA4/F01 5L
API FA-4
ACEA F01
Intended use Truck Agro Buses Industry
91.50
76.25 £
(18.30 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
56.88
47.40 £ 82.84 £
(11.38 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
56.88 £
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l REVFARM
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
38.16
31.80 £ 52.06 £
(7.63 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
38.16 £
REVLINE
Engine Oil 5W30 5l HERCULES
API SL CI-4 CJ-4 CK-4
ACEA E4 E7 E6 E9
Intended use Truck Agro Buses Industry
53.08
44.23 £
(10.62 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£