Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
ACEA specification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Capacity (l)

Name

Viscosity

Capacity [l]

API

ACEA

Product line

Intended use

Base technology

Oils engine 5W40

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Motorcycle

ELF
4T engine oil 5W40 ELF Scooter 4 Maxi City 1l 4T, API SL synthetic

5W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.22
11.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Engine Oil 5W40 4l M-SUP

5W40 4l

API SL CF SM SN CG-4 CF-4
ACEA A3 B4 B3-16
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
47.94
39.95 £
(11.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

MOBIL
Engine Oil 5W40 4l M-SUP

5W40 4l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
43.32
36.10 £ 59.16 £
(10.83 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 43.32 £
Bestsellers

MOBIL
Engine Oil 5W40 1l M-SUP

5W40 1l

API SL SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.58
8.82 £ 15.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.58 £
Bestsellers

REVLINE
Engine Oil 5W40 1l ULTRA FORCE

5W40 1l

API SL CF SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.36
7.80 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W40 4l ULTRA FORCE

5W40 4l

API SL CF SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.94
29.95 £
(8.99 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

REVLINE
Engine Oil 5W40 5l ULTRA FORCE

5W40 5l

API SL CF SM SN
ACEA A3 B4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.72
26.43 £ 43.66 £
(6.34 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 31.72 £
Motorcycle

CASTROL
4T engine oil 5W40 CASTROL Power 1 Scooter 1l 4T, API SL JASO MB synthetic

5W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.52
15.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 4l

API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic

5W40 1l

API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
4 pcs.
25.62
21.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £