Filters
Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...
Price
Size
OEM spec
Product line
Offer
Gearbox Oil & Transmission Fluid
20.76
17.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
95.68
79.73 £
(19.14 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
17.76
14.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
82.02
68.35 £
(16.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
113.26
94.38 £
(22.65 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
20.32
16.93 £ 24.54 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
20.32 £
CASTROL
Automatic transmission oil 1l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
9.52
7.93 £ 14.40 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
9.52 £
11.76
9.80 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W 1l TRANSMAX MANUAL
API GL-4
Intended use Passenger cars
14.93
12.44 £ 17.98 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
14.93 £
Bestsellers
23.82
19.85 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W80 1l TRANSMAX MANUAL
API GL-4+
Intended use Passenger cars
25.98
21.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W140 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
28.50
23.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 85W90 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
15.12
12.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
28.60
23.83 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX MANUAL
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
12.36
10.30 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX UNIVERSAL
API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
27.04
22.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Bestsellers
25.50
21.25 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 80W 1l TRANSMAX MANUAL
API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
13.92
11.60 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
83.50
69.58 £
(16.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX AXLE
API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
13.84
11.53 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£