Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX UNIVERSAL

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.04
22.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Axle Gear Oil 80W90 1l TRANSELF

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.79
8.16 £ 16.24 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.79 £

FEBI
Manual Transmission Oil 1l MTF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.25
8.54 £ 23.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.25 £
Bestsellers

FEBI
Manual Transmission Oil 1l MTF

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
11.15
9.29 £ 24.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 11.15 £

FEBI
Manual Transmission Oil 1l MTF

1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.85
9.04 £ 25.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.85 £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 85W90 1l Hypoid Getriebeoil

85W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.24
20.20 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Vollsynthetisches Getriebeoil

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.34
21.95 £ 37.66 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 26.34 £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W80 1l Getrieboil

75W80 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
26.80
22.33 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.06
12.55 £ 26.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.06 £

MOBIL
Axle Gear Oil 1l MOBILUBE

1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.73
8.94 £ 16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.73 £
Bestsellers

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W90 1l GEAR

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.90
10.75 £ 30.10 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.90 £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W90 1l GEAR

75W90 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.13
15.11 £ 40.86 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 18.13 £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W140 1l GEAR

75W140 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.45
18.71 £ 43.44 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 22.45 £
Bestsellers

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W80 1l MOTYLGEAR

75W80 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.62
18.85 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W80 5l MOTYLGEAR

75W80 5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
95.04
79.20 £
(19.01 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 75W90 1l VSG

75W90 1l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.76
32.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 75W90 4l VSG

75W90 4l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.29
50.24 £ 141.00 £
(15.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.29 £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 90 1l LS

90 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.72
23.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.46
17.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W80 1l Spirax

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W80 1l TRAXIUM synthetic

75W80 1l

API GL-4+
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.66
18.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Hochleistungs Getriebeoil

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.30
27.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 1l TRAXIUM

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.02
14.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Axle Gear Oil 75W140 1l TRANSELF

75W140 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.77
14.81 £ 25.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.77 £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W140 1l Vollsynthetisches Getriebeoil

75W140 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.84
44.87 £ 69.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 53.84 £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W80 1l Hochleistungs Getriebeoil

75W80 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.92
29.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Hypoid Getriebeoil

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.10
25.08 £ 35.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.10 £

ELF
Manual Transmission Oil 75W90 0,5l TRANSELF

75W90 0.5l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.40
10.33 £ 17.62 £
(24.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.40 £
1 of 2 next