Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bestsellers

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.46
17.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W80 1l Spirax

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 75W90 1l TRAXIUM

75W90 1l

API SAE J2360 GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.24
21.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W80 1l TRAXIUM synthetic

75W80 1l

API GL-4+
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.66
18.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W 1l TRAXIUM synthetic

75W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Buses
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.26
19.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.68
14.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Hochleistungs Getriebeoil

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.30
27.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TITAN

75W90 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.22
25.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TITAN

80W90 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.64
14.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 1l TRAXIUM

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.02
14.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Axle Gear Oil 75W140 1l TRANSELF

75W140 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.77
14.81 £ 25.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.77 £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W140 1l Vollsynthetisches Getriebeoil

75W140 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
53.84
44.87 £ 69.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 53.84 £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W80 1l Hochleistungs Getriebeoil

75W80 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.92
29.93 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Hypoid Getriebeoil

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.10
25.08 £ 35.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.10 £

ELF
Manual Transmission Oil 75W90 0,5l TRANSELF

75W90 0.5l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.40
10.33 £ 17.62 £
(24.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.40 £
Bestsellers

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TITAN

75W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
28.66
23.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSELF

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.22
8.52 £ 16.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.22 £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 75W140 1l TITAN

75W140 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
42.34
35.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Manual Transmission Oil 1l MOBILUBE

1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
9 pcs.
9.32
7.77 £ 16.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.32 £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 80W90 5l TITAN

80W90 5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
7 pcs.
82.06
68.38 £
(16.41 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 5l TRAXIUM

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
7 pcs.
82.66
68.88 £
(16.53 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Axle Gear Oil 85W90 4l LS

85W90 4l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
5 pcs.
100.80
84.00 £
(25.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 90 4l LS

90 4l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
4 pcs.
103.36
86.13 £
(25.84 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 2 of 2