Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Manufacturer

Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bestsellers

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W 1l TRANSMAX MANUAL

75W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
14.93
12.44 £ 17.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 14.93 £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX MANUAL

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.36
10.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX UNIVERSAL

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
27.04
22.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

CASTROL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TRANSMAX MANUAL

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.50
21.25 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W 1l TRANSMAX MANUAL

80W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.92
11.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CHEMPIOIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l

75W90 1l

API GL-5 GL-4 LIMITED SLIP (LS)
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.94
10.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

ELF
Manual Transmission Oil 75W 1l TRANSELF

75W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
22.42
18.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W80 1l TopTec MTF 5200

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.34
27.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l MOBILUBE

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.06
12.55 £ 26.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 15.06 £

MOTUL
Transmission Oil DRIVE SUPRA 80W90 5L

80W90 5l

API GL-5 GL-4
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
55.48
46.23 £
(11.10 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Transmission Oil DRIVE SUPRA 80W90 1L

80W90 1l

API GL-5 GL-4
Intended use Truck Agro Buses
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.56
11.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W90 5l MOTYLGEAR

75W90 5l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
107.46
89.55 £
(21.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOTUL
Manual Transmission Oil 75W90 1l MOTYLGEAR

75W90 1l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
8.83
7.36 £ 22.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 8.83 £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 75W90 1l VSG

75W90 1l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
38.76
32.30 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

RAVENOL
Manual Transmission Oil 75W90 4l VSG

75W90 4l

API GL-5 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
60.29
50.24 £ 141.00 £
(15.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 60.29 £
Bestsellers

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax semi-synthetic

75W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology Semi-synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.46
17.88 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W80 1l Spirax

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 75W90 1l TRAXIUM

75W90 1l

API SAE J2360 GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.24
21.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W 1l TRAXIUM synthetic

75W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Buses
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.26
19.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.68
14.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Transmission oil 80W90 MOTUL SCOOTER GEAR 0,15l for transmissions in scooters, API GL-4 Mineral

80W90 0.15l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
7.98
6.65 £
(53.20 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

MOTUL
Transmission oil 10W40 MOTUL TRANSOIL EXPERT 1l enriched with esters, API GL-4 synthetic

10W40 1l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.44
14.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Motorcycle

SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE SCOOTER GEAR OIL 0,125l for transmissions in scooters, API GL-4 Mineral

80W90 0.125l

API GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.28
5.23 £
(50.24 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Hypoid Getriebeoil

75W90 1l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.10
25.08 £ 35.52 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 30.10 £

ELF
Manual Transmission Oil 75W90 0,5l TRANSELF

75W90 0.5l

API GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
12.40
10.33 £ 17.62 £
(24.80 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 12.40 £

ELF
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSELF

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
10.22
8.52 £ 16.48 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 10.22 £
Motorcycle

SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE BOA 1l for heavily loaded transmissions and cardan shafts, API GL-4; GL-5 Mineral

80W90 1l

API GL-5 GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
Add to cart
(0)
>9 pcs.
19.74
16.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Manual Transmission Oil 1l MOBILUBE

1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
9 pcs.
9.32
7.77 £ 16.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 9.32 £