Filters

Intended Use
Select ...
SAE viscosity classification
Select ...
API specification
Select ...
Capacity
Select ...
Norm
Select ...
Colour
Select ...

Availability


Price



Size

Name

Viscosity

Capacity [l]

OEM spec

API

Intended use

Application type

Base technology

Offer

Gearbox Oil & Transmission Fluid

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

SHELL
Manual Transmission Oil 75W80 1l Spirax

75W80 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
20.02
16.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 80W90 1l Spirax

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
15.34
12.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

SHELL
Manual Transmission Oil 75W90 1l Spirax synthetic

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.98
19.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 75W90 1l TRAXIUM

75W90 1l

API SAE J2360 GL-5 MT-1 GL-4
Intended use Passenger cars Truck
Add to cart
(0)
>9 pcs.
25.24
21.03 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W80 1l TRAXIUM synthetic

75W80 1l

API GL-4+
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
21.66
18.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Manual Transmission Oil 75W 1l TRAXIUM synthetic

75W 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars Truck Buses
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
23.26
19.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 75W90 1l

75W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
24.10
20.08 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 75W90 1l

75W90 1l

API GL-5 LIMITED SLIP (LS)
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
31.26
26.05 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.94
14.95 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil 80W90 1l

80W90 1l

API GL-4
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.68
14.73 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Power steering oil 1l

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.30
27.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Power steering oil 5l TopTec 1200

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
120.36
100.30 £
(24.07 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

LIQUI MOLY
Manual Transmission Oil 75W90 1l Hochleistungs Getriebeoil

75W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
33.30
27.75 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 75W90 1l TITAN

75W90 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
30.22
25.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
66.54
55.45 £
(13.31 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

VALVOLINE
Manual Transmission Oil VAL L&HD AXLE 80W90 5L

80W90 5l

API GL-5
Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
87.82
73.18 £
(17.56 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOPAR
Manual Transmission Oil 80W90 0,946l

80W90 0.946l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
35.26
29.38 £
(37.27 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ORLEN
Manual Transmission Oil 80W90 1l HIPOL

80W90 1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
6.11
5.09 £ 8.98 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 6.11 £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l TRANSMAX ATF

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
83.50
69.58 £
(16.70 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
Bestsellers

FUCHS OIL
Automatic transmission oil 1l TITAN

1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
18.84
15.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Automatic transmission oil 5l TITAN

5l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
81.40
67.83 £
(16.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Power steering oil 1l FLUIDMATIC

1l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.32
14.43 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

FUCHS OIL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TITAN

80W90 1l

Intended use Passenger cars
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.64
14.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ELF
Automatic transmission oil 5l ELFMATIC

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
76.60
63.83 £
(15.32 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

TOTALENERGIES
Axle Gear Oil 80W90 1l TRAXIUM

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.02
14.18 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CASTROL
Manual Transmission Oil 80W90 1l TRANSMAX AXLE

80W90 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
13.84
11.53 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MOBIL
Power steering oil 4l ATF

4l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.06
28.38 £ 63.88 £
(8.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.06 £

CASTROL
Automatic transmission oil 5l synthetic

5l

Intended use Passenger cars
Base technology synthetic
Add to cart
(0)
>9 pcs.
139.57
116.31 £ 189.00 £
(27.91 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 139.57 £

ELF
Axle Gear Oil 75W140 1l TRANSELF

75W140 1l

API GL-5
Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.77
14.81 £ 25.14 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 17.77 £

FEBI
Automatic transmission oil 5l ATF

5l

Intended use Passenger cars Truck Agro Buses Industry
Add to cart
(0)
>9 pcs.
86.10
71.75 £
(17.22 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
previous 3 of 4 next