Parts & Accessories Catalogue
Motorcycle
43.26
36.05 £
(86.52 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE Scoot Sport 1l 4T, API SM; SN JASO MA-2 synthetic
API SM SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
19.08
15.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 40 SILKOLENE Castorene R40S 1l 4T castor-ester; competitive; for speedway motorbikes
Intended use Motorcycles
24.54
20.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Air filter oil SILKOLENE FOAM FILTER OIL 1l for foam/sponge filters
Intended use Motorcycles Quad
43.86
36.55 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 15W SILKOLENE RSF 15 1l to transmissions and rear suspensions
Name Shock absorber oil
Viscosity 15W
Capacity [l] 1
Product line RSF 15
Intended use Motorcycles
20.62
17.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
13.78
11.48 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 5W SILKOLENE Racing 1l
Name Shock absorber oil
Viscosity 5W
Capacity [l] 1
Product line Racing
Intended use Motorcycles
28.48
23.73 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Chain wash SILKOLENE BRAKE & CHAIN CLEANER 0,5l for cleaning for brakes and chain
Name Chain wash
Capacity [l] 0.5
Product line BRAKE & CHAIN CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.72
11.43 £
(27.44 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 15W50 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
2T engine oil SILKOLENE COMP 2 1l 2T enriched with esters, API TC JASO FD Semi-synthetic
API TC
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
20.02
16.68 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
95.74
79.78 £
(23.94 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Transmission oil 80W90 SILKOLENE BOA 1l for heavily loaded transmissions and cardan shafts, API GL-4; GL-5 Mineral
API GL-5 GL-4
Intended use Motorcycles
Base technology Mineral
19.74
16.45 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 5W40 SILKOLENE PRO 4 PLUS 1l 4T ester, API SL JASO MA-2 synthetic
API SL
Intended use Motorcycles Quad
Base technology synthetic
25.62
21.35 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 20W50 SILKOLENE Super 4 4l 4T bio-degradable packaging, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
60.52
50.43 £
(15.13 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
19.72
16.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Motorcycle cleaner SILKOLENE WASH OFF 1l for cleaning
Name Motorcycle cleaner
Capacity [l] 1
Product line WASH OFF
Intended use Motorcycles Quad
Application type atomiser
14.28
11.90 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Care agent SILKOLENE PRO PREP 0,5l contains silicone; polishes and protects
Name Care agent
Capacity [l] 0.5
Product line PRO PREP
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
13.14
10.95 £
(26.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Chain grease SILKOLENE PRO CHAIN 0,5l for greasing synthetic
Name Chain grease
Capacity [l] 0.5
Product line PRO CHAIN
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Base technology synthetic
16.74
13.95 £
(33.48 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE SCOOT 4 1l 4T, API SH; SJ JASO MA-2 Semi-synthetic
API SJ SH
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
17.70
14.75 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 30W SILKOLENE SF 1l
Name Shock absorber oil
Viscosity 30W
Capacity [l] 1
Product line SF
Intended use Motorcycles
19.38
16.15 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W60 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
SILKOLENE
Air filter wash SILKOLENE FOAM FILTER CLEANER 1l for cleaning for foam/sponge filters
Name Air filter wash
Capacity [l] 1
Product line FOAM FILTER CLEANER
Intended use Motorcycles Quad
44.92
37.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE Super 4 1l 4T, API SL JASO MA-2 Semi-synthetic
API SL
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
15.18
12.65 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W40 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
16.20
13.50 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W50 SILKOLENE PRO 4 4l 4T bio-degradable packaging; ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
73.96
61.63 £
(18.49 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 7,5W SILKOLENE RSF 7,5 1l to transmissions and rear suspensions
Name Shock absorber oil
Viscosity 7,5W
Capacity [l] 1
Product line RSF 7,5
Intended use Motorcycles
20.62
17.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Chain grease SILKOLENE CHAINLUBE 0,5l for greasing Semi-synthetic
Name Chain grease
Capacity [l] 0.5
Product line CHAINLUBE
Intended use Motorcycles Quad
Application type spray
Base technology Semi-synthetic
15.64
13.03 £
(31.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE COMP 4 1l 4T enriched with esters, API SN JASO MA-2 Semi-synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology Semi-synthetic
18.06
15.05 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
Shock absorber oil 10W SILKOLENE RSF 10 1l to transmissions and rear suspensions
Name Shock absorber oil
Viscosity 10W
Capacity [l] 1
Product line RSF 10
Intended use Motorcycles
20.62
17.18 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
Motorcycle
SILKOLENE
4T engine oil 10W30 SILKOLENE PRO 4 1l 4T ester, API SN JASO MA-2 synthetic
API SN
Intended use Motorcycles
Base technology synthetic
19.72
16.43 £
Lowest price in 30 days from the promotion is:
£
1 of 3
next