Filters


Availability


Price



Capacity [l]

Parts & Accessories Catalogue

  • 1
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

POLMO-WASIAK
Air Tank, compressed air system 393.204.0

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 276
Length [mm] 410
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
8 pcs.
102.72
85.60 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PETERS
Air Tank, compressed air system 106.510-80A

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 246
Length [mm] 533
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
1 pcs.
81.78
68.15 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HALDEX
Air Tank, compressed air system 030350011

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 276
Length [mm] 411.5
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
8 pcs.
93.31
77.76 £ 101.94 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 93.31 £

POLISPORT
Canister 20l 8460000002

Name Canister
Assortment name Fast refuel cap
Capacity [l] 20
Colour Red
Width [mm] 90
Add to cart
(0)
7 pcs.
49.55
41.29 £ 63.78 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 49.55 £

PNEUMATICS
Air Tank, compressed air system PN-AT075

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 246
Length [mm] 500
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
4 pcs.
38.81
32.34 £ 57.22 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 38.81 £

PROFITOOL
for engine / for machines / for tools / metal elements Fluid 20 l 1305-01-0031E

Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt salt oil-like dirts
Substance form fluid
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.19
70.16 £
(4.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

BOSCH
Brake fluid DOT4; DOT5.1 20l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
307.98
256.65 £
(15.40 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ATE
Brake fluid DOT5.1 20l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
343.48
286.23 £
(17.17 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PNEUMATICS
Air Tank, compressed air system PN-AT114

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 276
Length [mm] 411.5
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
8 pcs.
39.01
32.51 £ 60.26 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.01 £

KARCHER
Cleaning agent for floor concentrate 6.295-652.0

Name Cleaning agent
Application manual cleaning
Application - devices for brush cleaner
Capacity [l] 20
Concentrate Yes
Application (for the surface) for floors
Add to cart
(0)
2 pcs.
100.20
83.50 £ 132.96 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 100.20 £

EVERT
Parts washing liquid 20l

Name Parts washing liquid
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
190.34
158.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

POLMO-WASIAK
Air Tank, compressed air system 391.204.0

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 206
Length [mm] 690
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
>9 pcs.
62.53
52.11 £ 92.38 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 62.53 £

HALDEX
Air Tank, compressed air system 030350609

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 246
Length [mm] 361 500
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
4 pcs.
98.82
82.35 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

MAMMOOTH
Water Can MMT A061 P020L

Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
9.06
7.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

DOMETIC
Car fridge Thermoelectric 20l 12/24/230V TCX 21 WAE 9600013320

Cooling system type Thermoelectric
Series TropiCool TCX
Capacity [l] 20
Outer width [mm] 450
Voltage [V] 24 12 230
Energy class E
Add to cart
(0)
>9 pcs.
284.04
236.70 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

AUGER
Fuel Tank AUG79373

Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
7 pcs.
22.96
19.13 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ATE
Brake fluid DOT4 20l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
155.34
129.45 £ 260.88 £
(7.77 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 155.34 £

BORG
Water Can PNW015/HIC

Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
17.46
14.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ATE
Brake fluid DOT4 20l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.66
103.05 £ 202.68 £
(6.18 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 123.66 £

PNEUMATICS
Air Tank, compressed air system PN-AT070

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 246
Length [mm] 496.5
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
2 pcs.
39.05
32.54 £ 50.96 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.05 £

PNEUMATICS
Air Tank, compressed air system PN-AT162

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 310
Length [mm] 324
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.73
28.94 £ 52.51 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 34.73 £

PROFITOOL
Brake cleaner 20l 1305-01-0072E

Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Add to cart
(0)
>9 pcs.
75.60
63.00 £ 126.64 £
(3.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 75.60 £

DT SPARE PARTS
Air Tank, compressed air system 4.67694

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 206
Length [mm] 674
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Add to cart
(0)
7 pcs.
139.86
116.55 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £
AGRO

POLMO-WASIAK
Air Tank, compressed air system 391.203.0

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 206
Length [mm] 690
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Add to cart
(0)
>9 pcs.
64.85
54.04 £ 92.16 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 64.85 £

KARCHER
Insect remover Fluid 20l

Market / application Hobby
Name Insect remover
Capacity [l] 20
Substance form fluid
pH alkaline
Quantity per set [pcs] 1
Concentrate No
Add to cart
(0)
1 pcs.
171.22
142.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

ATE
Brake fluid 03.9901-6811.2

Add to cart
(0)
9 pcs.
405.52
337.93 £
(20.28 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

POLMO-WASIAK
Air Tank, compressed air system 394.204.1

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 310
Length [mm] 340
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
5 pcs.
108.54
90.45 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PNEUMATICS
Air Tank, compressed air system PN-AT056

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 206
Length [mm] 691
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
>9 pcs.
39.30
32.75 £ 60.26 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 39.30 £

TRW
Brake fluid DOT4 20l

Add to cart
(0)
>9 pcs.
199.06
165.88 £
(9.95 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

HALDEX
Air Tank, compressed air system 030350005

Capacity [l] 20
Diameter [mm] 206
Length [mm] 555 685 673 277.5
Thread size [mm] M22
Thread pitch [mm] 1.5
Material Steel
Add to cart
(0)
>9 pcs.
77.17
64.31 £ 100.86 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 77.17 £
1 of 2 next