Filters


Availability


Price



Manufacturer

Capacity [l]

Garage equipment 20

A~5090007
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ADBLUE/NOXY
AD BLUE liquid ADBLUE/NOXY 20L +L

Capacity [l] 20
Net weight [kg] 21.8
Norm EURO 5 EURO 6
Add to cart
(0)
>9 pcs.
34.20
28.50 £
(1.71 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

CRC
Brake cleaner 20l CRC BRAKLEEN PRO 20L

Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Barrel
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Product based on acetone isopropyl alcohol
Add to cart
(0)
>9 pcs.
123.70
103.08 £
(6.19 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Brake cleaner 20l 1305-01-0072E

Name Brake cleaner
Capacity [l] 20
Packaging Canister
Application (for the surface) For metal clutches elements brakel elements
Add to cart
(0)
>9 pcs.
75.60
63.00 £ 126.64 £
(3.78 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 75.60 £

PROFITOOL
for engine / for machines / for tools / metal elements Fluid 20 l 1305-01-0031E

Intended use (parts, components) for machines for tools for engine
Application (Activity) engine washing agent
Place of use external
Intended use (material) metal
Removes oil grease heavy dirt salt oil-like dirts
Substance form fluid
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.19
70.16 £
(4.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

EVERT
Parts washing liquid 20l

Name Parts washing liquid
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
>9 pcs.
190.34
158.62 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

PROFITOOL
Chemical agent 20l 1305-01-0030E

Name Chemical agent
Intended use (surface) for garage floors for cleaning heavily grimed surfaces
Removes oil fat surface soiling
Substance form fluid
Capacity [l] 20
Packaging Plastic container
Biodegradable Yes
Concentrate Yes
Add to cart
(0)
>9 pcs.
84.19
70.16 £
(4.21 £/L)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Cleaning agent for paint; for tarpaulins; for vehicles concentrate 6.295-838.0

Name Cleaning agent
Intended use for tarpaulins for paint for vehicles
Application - devices for high-pressure washers
Capacity [l] 20
Concentrate Yes
Add to cart
(0)
7 pcs.
226.36
188.63 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Waxing agent KARCHER 6.295-521.0

Name Waxing agent
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
3 pcs.
192.34
160.28 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £

KARCHER
Cleaning agent for floor concentrate 6.295-652.0

Name Cleaning agent
Application manual cleaning
Application - devices for brush cleaner
Capacity [l] 20
Concentrate Yes
Application (for the surface) for floors
Add to cart
(0)
2 pcs.
100.20
83.50 £ 132.96 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 100.20 £

PROFITOOL
Oil filler manual 0XPTJB0001

Name Oil filler
Type manual
Capacity [l] 20
Add to cart
(0)
2 pcs.
101.34
84.45 £ 186.36 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is: 101.34 £

KARCHER
Insect remover Fluid 20l

Market / application Hobby
Name Insect remover
Capacity [l] 20
Substance form fluid
pH alkaline
Quantity per set [pcs] 1
Concentrate No
Add to cart
(0)
1 pcs.
171.22
142.68 £
( £/)
Lowest price in 30 days from the promotion is:  £